Algirdas Lukoševičius (1932–2011)

Autorius: Data: 2011-12-07 , 10:36 Spausdinti

Algirdas Lukoševičius (1932–2011)

Amžinon kelionėn iškeliavo sodo augalų selekcininkas, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto veteranas, biomedicinos mokslų daktaras, docentas, Respublikos nusipelnęs agronomas, Lietuvos valstybinės mokslo premijos ir prof. D. Rudzinsko premijos laureatas Algirdas Lukoševičius.

A. Lukoševičius gimė 1932 08 29 Gražiškių km., Vilkaviškio r.

Mokėsi Kalvarijų vidurinėje mokykloje, studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijoje. 1961–1994 m. dirbo Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute mokslo darbuotoju.

A. Lukoševičius sukaupė didžiulį kriaušių, vyšnių, trešnių ir slyvų genofondą. Jo talento, darbštumo, kruopštumo ir pareigingumo dėka buvo sukurtos 12 kriaušių, 12 slyvų, 11 trešnių bei 2 vyšnių veislės, kurios auginamos ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, kt. šalyse. Sukurta selekcinė medžiaga plačiai naudojama naujoms sodo augalų veislėms kurti.

Ilgametė ir kūrybinga mokslinio darbo patirtis atsispindi knygose „Lietuvos pomologija“, „Kriaušių auginimas“, „Vyšnių auginimas“, „Slyvų veislės“, „Vyšnių ir trešnių veislės“, „Žemės ūkio enciklopedijoje“ bei „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“. Sodo augalų selekcininkas A. Lukoševičius paskelbė daugiau kaip 250 mokslo straipsnių.

Mielas Algirdai, šviesus Tavo atminimas visuomet išliks šeimos, bendradarbių ir visų pažinojusiųjų atmintyje.

Velionis palaidotas 2011 m. gruodžio 3 d.

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto bendradarbiai

Nuotraukoje: A. Lukoševičius

In memoriam ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra