Algirdą M. Brazauską prisimenant

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Manau, kad daugelis, ne tik Lietuvoje, betarpiškai bendraudami ar klausydamiesi Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kalbų galėjo įsitikinti Jo didele pagarba ir dėmesiu žmonėms, valstybės interesams. Jo demokratiškumu, nuoširdumu, gebėjimu klausytis kitų tikriausiai neabejoja niekas.
 
Man teko dirbti pirmosios Vyriausybės patarėju, matyti sunkius, bet būtinus jos sprendimus valstybės įtvirtinimui, kai buvo kuriamos paralelės žinybos tuomet buvusioms Lietuvoje Tarybų Sąjungos jėgos struktūroms, kai buvo operatyviai ieškoma kelių, kaip ekonominės blokados sąlygomis apsirūpinti kuru bei žaliavomis, bei sprendžiami kasdieniai valstybei ir gyventojams iškilę klausimai. Neabejodamas visų tuometinės Vyriausybės narių svariu indėliu, manau, nesuklysiu pasakęs, kad vicepremjero A. Brazausko valstybinio darbo patirtis, ekonominės žinios, gebėjimas operatyviai įsigilinti ir rasti kelius įvairioms problemoms spręsti buvo labai svarbūs.
 
Teko įsitikinti su kokiu dėmesiu, esant dideliam užimtumui, Prezidentas A. Brazauskas rasdavo laiko betarpiškam bendravimui svarstant ruošiamus įstatymų projektus. Man ilgam išliko jo žmogiškos pastabos dėl nekilnojamojo turto grąžinimo buvusiems savininkams, kai Jis akcentuodavo, kad visa būtina spręsti žmonių naudai.
 
Prezidentas A. Brazauskas daug dėmesio skyrė regioninei plėtrai. Jį džiugino kiekvienas darbas, kuriuo gražinama Lietuva, atstatoma jos buvusi didybė. Jį jaudino Kernavės infrastruktūros atsilikimo problemos, senųjų pilių ir dvarų restauravimas, atstatymas. Jis su dideliu džiaugsmu pritarė entuziastų siūlymams netoli Vilniaus sutvarkyti Europos geografinį centrą, aktyviai domėjosi Rytų Lietuvos problemomis.
 
Prezidentas A. Brazauskas labai domėjosi sostinės reikalais. Dažnai reikėjo Jį informuoti apie apvažiuojamųjų kelių, išvažiavimų iš miesto pasirengimo statyboms eigą. Šiuo metu visi džiaugiasi sutvarkytomis Gedimino prospekto, T. Vrublevskio gatvėmis, įrengtais požeminiais garažais. Imtis jų restauravimo reikėjo didelio ryžto, nes reikėjo spręsti daugybę dalykų. Be Prezidento A. Brazausko dėmesio ir paramos, labai abejoju, ar turėtume šiuolaikinį prospektą. Jis visokeriopai palaikė valstybės ir savivaldos įstaigų iškėlimą iš miesto centro į kitą Neries pusę, tai neabejotinai mažina ir mažintų transporto spūstis vykstantiems į miesto centrą, gerintų turistų aptarnavimą, išlaisvintų Senamiestį, palengvintų atvykstančiųjų bei vilniečių aptarnavimą.
 
Vis dėlto labiausiai išlieka atmintyje Jo atsidavimas Lietuvai ir jos žmonėms, nuoširdumas, kurį pajautė kiekvienas bendraudamas su šia iškilia asmenybe.
 
Nuotraukose:
 
1. 1993 m. LR Prezidentas A. Brazauskas (stovi 1 iš kairės) dalyvauja Katedroje šventinant Prezidento vėliavą. Vėliavą šventina mons. Kazimieras Vasiliauskas
2. A. Brazauskas, Vytautas Petkevičius ir Arvydas Juozaitis Trakuose 1988 m. spalio 27 d., vėliavos pakėlimo šventėje (Eugenijaus Zarecko nuotr.)
3. LR Prezidentas ant Ledakalnio piliakalnio prie atsodinto Antano Smetonos ąžuolo. Šalia Prezidento žmona Julija, pirmas iš dešinės Ignalijos rajono meras Bronius Ropė, 1997 m. spalio 4 d.
4. 2002 m. gegužės 2 d. Valdovų rūmų statybos pradžia. Kalba Ministras Pirmininkas A. Brazauskas
 
Voruta. – 2010, liep. 3, nr. 13 (703), p. 11.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra