Albumas apie Alantos dvarą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Praėjusį penktadienį (2010 08 27) Alantos dvare įvyko albumo „Alantos dvaras“ pristatymas.
 
Nemažo ir labai patrauklaus formato albume sugulė per daugelį metų muziejininkų surinktos ir specialiai šiam albumui žinomų fotografų darytos nuotraukos, Pac-Pomarnackių palikuonio Gžegožo Gayny dovanotos jo mamos Kristinos Pac-Pomarnackos nuotraukos bei straipsnis apie Alantos dvarą ir jo savininkus. Verčiant į keturis skyrius suskirstyto albumo lapus, pamažu susipažįstama su rūmais, jų interjeru, dvaro pastatais ir parku. Kiekviename skyriuje yra senų, anų laikų, ir jau šiuolaikinių dvaro nuotraukų, kad kiekvienam į rankas paėmusiam albumą būtų kuo paprasčiau įsivaizduoti, kur ir kas anuomet dvare buvo, kurie pastatai ir parkai jam priklausė. Albumo pristatymo renginį, atsiprašydamas dėl į jį vėluojančio svečio – Alantos dvarininkų palikuonio, Kristinos Pac-Pomarnackos sūnaus Gžegožo Gayny – pradėjo Alantos technologijų ir verslo mokyklos direktorius Valdas Pusvaškis, kurio vadovaujamos mokyklos lėšomis buvo išleistas šis albumas.
 
Negausiai Alantos dvaro rūmuose susirinkusius alantiškius ir kaimo svečius pasveikinęs direktorius džiaugėsi, kad pagaliau dienos šviesą išvydo ilgai ir kruopščiai Molėtų krašto muziejaus direktorės Viktorijos Kazlienės ir Alantos muziejininkės Rasos Leonavičiūtės bei daugybės Molėtų ir Vilniaus krašto fotografų, alantiškių ruoštas albumas apie Alantos dvarą. Direktorius sakė, kad gražus ir modernus albumas išleistas 530 egzempliorių tiražu, nors tai pirmasis, o albumas suskirstytas į skyrius, kad palaipsniui, kuo informatyviau atskleistų dvaro didingumą. Taip pat prasitarta, kad visgi vieno skyriaus, kuris būtų vadinęsis „Dvaras ir žmonės“, šiame albume nėra, nes tai – per plati tema, iš kurios galėtų gimti atskiras albumas. Mat nuo paskutinių dvaro palikuonių Pac-Pomarnackių gyvenimo šiame dvare iki pat šių dienų jame aktyviai virė gyvenimas, ir per tuos dešimtmečius Alantos dvaras tapo savu tūkstančiams žmonių. Baigus kalbėti albumo sudarinėtojams ir leidėjams, visiems prisidėjusiems, kad albumas būtų išleistas, įteikta po vieną jo egzempliorių.
 
O kiek vėliau pasidžiaugti nauju leidiniu kviesti garbūs renginio svečiai: Alantos krašto rašytojas Antanas Pivoras, menininkų plenerų Alantoje organizatorė, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė, kuri, beje, tą dieną pradėjo kasmetinį, jau dešimtąjį menininkų plenerą, kurio tema šiemet „Pomarnackių palikimas: atminties vizualizacija Alantos dvare“. Patys ištvermingiausieji po poros valandų sulaukė ir svečio Gžegožo Gayny, kuris su alantiškiais mielai dalijosi turima informacija apie Alantos dvarą ir pateikė nemažai naudingos ir dar niekur negirdėtos informacijos.
 
Nuotraukose:
 
1. Albumo viršelis
2. Alantos dvaras XIX a. antroje pusėje
 
Voruta. – 2010, rug. 4, nr. 17 (707), p. 16.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra