Albumas „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. gegužės 4 d. Taikomosios dailės muziejuje įvyko Valdovų rūmų radinių ir interjero vertybių albumo „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“ sutiktuvės.
 
Albume pristatoma Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istorija bei šios svarbiausios Lietuvos valdovų reprezentacinės rezidencijos atkūrimas, pateikiamos būsimų ekspozicijų schemos. Leidinys gausiai iliustruotas ikonografine medžiaga, archeologinių radinių, interjero vertybių, taip pat užsienyje esančių lituanistinių vertybių nuotraukomis. Daugelis iš jų publikuojamos pirmą kartą.
 
Renginį vedusi dr. Jolanta Karpavičienė, Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmai direktoriaus pavaduotoja, pabrėžė, kad „šis vakaras – tai ne tik naujojo leidinio pristatymas. Tai vieno iš reikšmingiausių šiuolaikinės Lietuvos projekto – valdovų rūmų atkūrimo idėjos įgyvendinimo aptarimas.“ Vakaro pradžioje susirinkusieji buvo pakviesti prisiminti ištrauką iš filmo „Algirdas Mykolas Brazauskas: liudijimai“ (autorės Ramunė Sakalauskaitė ir Edita Mildažytė), kurioje įvadą albumui parašęs kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas bei LDK valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties komisijos pirmininkas kalbėjo apie tai, kad Valdovų rūmų atkūrimas ir pritaikymas viso pasaulio lietuvių tautinės savimonės skatinimui buvo ir yra vienas iš jo gyvenimo tikslų.
 
Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmai direktorius dr. Vydas Dolinskas susirinkusiems pristatė istorinės rūmų raidos apžvalgą bei šios rezidencijos pritaikymo Lietuvos istorijos ir kultūros paveldo aktualinimo, valstybės reprezentacijos, turizmo informacijos sklaidos reikmėms programą.
 
Chronologiškai skelbiamos Valdovų rūmų vertybės albume suskirstytos į dvi dalis. Pirmojoje pristatomus vertingiausius archeologinius radinius aptarė Ėrika Striškienė, archeologė, šio muziejaus vyriausioji fondų saugotoja ir albume pateikiamų tekstų apie rūmų teritorijoje atliktus archeologinius tyrimus, jų metu aptiktus radinius bei sudarytus rinkinius autorė. Antrojoje – įspūdingiausios interjero ekspozicijai įsigytos bei dovanų gautos vertybės, kurias aptarė istorikas, šio muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus vedėjas Dalius Avižinis, taip pat parengęs straipsnį albumui šia tema.
 
Savo įžvalgomis ir prisiminimais apie valdovų rūmų atkūrimo idėjos gimimą bei visą nueitą kelią dalijosi dailės istorikė habil. dr. Gražina Marija Martinaitienė, vienas žymiausių iš Lietuvos archeologų habil. dr. Vytautas Urbanavičius, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Valdovų rūmų paramos fondo pirmininkas Algirdas Vapšys ir kiti svečiai. O muzikos pedagogės Ievos Baublytės rankose skambėjusi išilginė fleita bei gotikinė arfa padėjo nusikelti į klestinčių Valdovų rūmų laikus, pajusti tikrąją rūmų dvasią.
 
Vakaro metu svečiai galėjo susipažinti su Valdovų rūmų radiniais ir interjero kūriniais, eksponuojamais Taikomosios dailės muziejuje veikiančiose parodose „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“ ir „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“.

Autorės nuotr.

 
Nuotraukose:
 
1. Albumo viršelis
2. Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmai direktorius dr. V. Dolinskas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra