Aktyvios bendruomenės keičia Lietuvą

Autorius: Data: 2013-04-19 , 16:29 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. balandžio 19 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kaišiadorių rajone Kalvių bendruomenės namuose susitiko su miesto ir kaimo bendruomenių atstovais. Susitikime buvo aptartos bendruomenių iniciatyvos, jų įtaka valstybės gyvenimui ir galimybės realiai įsitraukti į savivaldos reikalų tvarkymą.

Lietuvoje jau veikia beveik 2000 bendruomenių. Augantis jų skaičius, pasak Prezidentės, akivaizdžiai rodo žmonių norą patiems aktyviai dalyvauti valstybės kūrime ir bendromis jėgomis ieškoti geriausių sprendimų savo krašto problemoms spręsti. Šalies vadovės teigimu, įgyvendindamos sumanias vietos gyventojų idėjas, bendruomenės keičia kaimo ir miesto žmonių gyvenimą. Kartu jos yra ir geras pilietiškumo pavyzdys.

„Keisti Lietuvą gali kiekvienas iš mūsų. Susitelkę tampame dar stipresni. Tai daro ir aktyvios vietos bendruomenės. Jos yra svarbi pilietinė jėga, svariai prisidedanti prie permainų ne tik savo krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Jų iniciatyvos, idėjos ir visai Lietuvai svarbūs darbai turi sulaukti deramo dėmesio ir valstybės palaikymo“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, vietos valdžia turėtų aktyviau bendradarbiauti su veikliomis bendruomenėmis, dažniau jas pasitelkti teikiant socialines, kultūrines ir švietimo paslaugas. Pasak šalies vadovės, bendruomenės geriausiai žino savo krašto gyventojų problemas ir gali padėti savivaldai kokybiškiau spręsti vietos problemas.

Kaišiadorių rajone šalies vadovė apsilankė Kalvių ir Vilūnų kaimų bendruomenėse, susipažino su jų gyvenimu ir iniciatyvomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra