Aklųjų ir silpnaregių meninei veiklai ugdyti – naujas socialinis projektas „Aš regiu širdimi“

Autorius: Data: 2011-11-22 , 11:15 Spausdinti

Socialinis projektas „Aš regiu širdimi“ skatina aklųjų ir silpnaregių vaikų kūrybinę veiklą. Šių vaikų rankomis su didžiule meile ir kruopštumu sukurti darbai papuoš 2012 metų kalendorių, kuris atspausdintas ir Brailio raštu. Dar daugiau jų meninių darbų bus galima išvysti Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje vyksiančioje parodoje.

„Šiuo projektu mes norime nematančius ir silpnai matančius vaikus įtraukti į kūrybinę veiklą ir parodyti visuomenei, kad šie vaikai, nors ir nemato, bet yra labai kūrybingi ir savo rankomis gali sukurti mažus stebuklus“, – sakė projekto vadovė Eglė Jokužytė.

Projektas prasidėjo 2011 m. spalio 19 d., kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre įvyko meno darbų konkursas. Jame dalyvavo šio centro auklėtiniai, kurie pateikė daug karpinių, lipdinių, piešinių, veltinių. Patys vaikai ir jų mokytojai balsavo už labiausiai jiems patikusius kūrinius ir išrinko 13 gražiausių, kurie papuoš 2012 metų kalendoriaus Brailio raštu viršelį ir 12 mėnesių.

Norėdami parodyti visuomenei, kad nematantys ir silpnai matantys vaikai nuostabiai save išreiškia meninėje veikloje, š. m. lapkričio 24 d. Vilniuje (Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje) bus atidaryta paroda ir vyks 2012 metų kalendoriaus, skirto tiek matantiems, tiek nematantiems žmonėms, pristatymas. Parodoje bus pateikti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro ir Klaipėdos regos ugdymo centro auklėtinių meniniai darbai, o renginio metu vaikai parodys ir kitus savo meninius gebėjimus. Šią parodą bus galima apžiūrėti po Naujųjų metų pirmąsias dvi sausio mėnesio savaites.

Aklieji ir silpnaregiai, nors ir nemato, tačiau yra labai kūrybingi ir talentingi ir geba sukurti tokius meninius darbus, kokių daugelis matančiųjų nesugebėtų. Projekto iniciatoriai siekia ne tik iš arčiau supažindinti visuomenę su aklųjų ir silpnaregių meniniu pasauliu, tačiau ir suteikti galimybę išmokti perskaityti savo vardą Brailio raštu – ant kalendoriaus viršelio bus Brailio rašto abėcėlė, kurią galima bus perskaityti liečiant pirštais. Lėšos, gautos pardavus šį kalendorių, bus skirtos aklųjų ir silpnaregių vaikų stovyklai, kurioje bus ugdomi jų meniniai gebėjimai.

Organizatorių nuotr.

Daugiau informacijos: Eglė Jokužytė, projekto „Aš regiu širdimi“ vadovė, tel. +370 698 11 443, el. paštas: as@regiusirdimi.lt 

Vilnius , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra