Akivaizdus dešiniųjų partijų pralaimėjimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Politologas Vytautas Radžvilas vertina Seimo rinkimų rezultatus kaip dešiniųjų partijų pralaimėjimą ir provakarietiškų politinių jėgų Lietuvoje silpnumo rodiklį.
"Bendras vaizdas – aiškus. Tai akivaizdus eilinis dešiniųjų partijų pralaimėjimas. Savo ruožtu valdančiajai koalicijai rinkimai susiklostė neblogai. Matyt, ketverių metų šalies ateitį lems derybos dėl būsimos koalicijos po antrojo rinkimų turo", – rinkimų naktį Eltai sakė V. Radžvilas.
Jis pripažino, kad rinkimų rezultatai nebuvo netikėti, ir prognozavo, kad per antrąjį rinkimų turą vienmandatėse apygardose žmonės aktyviau balsuos už dešiniųjų partijų kandidatus.
"Manau, šiuose rinkimuose netikėtumų nėra. Esami rezultatai iš esmės patvirtina seniai gautus sociologinių tyrimų duomenis. Galbūt per antrąjį rinkimų turą bus mėginama atsverti susidariusią padėtį. Didėja galimybė, kad antrajame ture bus šiek tiek aktyviau balsuojama už dešiniųjų partijų kandidatus", – teigė politologas.
Jo nuomone, Darbo partija naujajame Seime teoriškai gali mėginti sudaryti koaliciją su Rolando Pakso ir Kazimiros Prunskienės sąrašų atstovais.
"Kol kas teoriškai įmanoma, kad Darbo partija gaus tiek vietų, kad mėgins sudaryti koaliciją su liberaldemokratais bei Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga. Tokiu atveju ši koalicija būtų nemalonus reiškinys vien todėl, kad ji smarkiai pakenktų Lietuvos įvaizdžiui užsienyje. Visų šios galimos koalicijos partnerių antivakarietiškos geopolitinės nuostatos vargu ar gali kelti kam nors abejonių tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse", – nuogąstavo politologas.
Pasak jo, jei būsimą valdančiąją koaliciją sudarytų Darbo partija ir dabartinė valdančioji dauguma, tai Lietuvos padėtis būtų geresnė, nors vakarietiška šalies orientacija vis tiek keltų abejonių.
"Lietuvos interesai šiuo atveju nukentėtų mažiau. Tačiau turint omenyje ilgametę dviprasmišką valdančiosios koalicijos poziciją daugeliu pamatinių politinio gyvenimo klausimų, vienas rinkimų rezultatas šiandien nekelia abejonių: provakarietiškos politinės jėgos šalyje yra labai silpnos, ir tai tikrai neliks nepastebėta už Lietuvos ribų", – pažymėjo V. Radžvilas.
Seimo rinkimuose dalyvavo 20 iš 36 Teisingumo ministerijoje įregistruotų politinių partijų. Iš viso dėl parlamentarų mandatų varžėsi 1253 kandidatai. Daugiamandatėje apygardoje kandidatavo 1183 asmenys, vienmandatėse apygardose – 602 kandidatai. Save kandidatais išsikėlė 50 žmonių.
Pirmadienį apie 2.00 val. nakties Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktais duomenimis iš daugiau nei 80 proc. rinkimų apylinkių, rinkimuose toliau pirmavo Darbo partija, surinkusi apie 30 proc. balsų. Antroje vietoje buvo per 20 proc. balsų surinkusi Algirdo Brazausko ir Artūro Paulausko koalicija "Už darbą Lietuvai", trečioje vietoje su daugiau kaip 13 proc. balsų – Tėvynės sąjunga.
www.delfi.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra