Akių priežiūros ABC

Autorius: Data: 2018-11-15 , 15:28 Spausdinti

Akių priežiūros ABC

PR

 

Akys yra pats svarbiausias mūsų jutimo organas, su kurio pagalba sužinome beveik viską apie mus supančią aplinką. Sveikų akių dėka galime suprasti pasaulio grožį, matyti ir orientuotis mus supančioje aplinkoje: mes atskiriame šviesa, suprantame tamsą, platų spalvų spektrą, įvairiausius pavidalus bei formas, kitų objektų judėjimą. Sveika akis leidžia mums pamatyti visą tai ir dar kur kas daugiau. Kad geriau suprasti šio delikataus organo veiklą, turime suvokti jo struktūrą. Jį sudaro akies obuolys, akių vokai, akiduobė bei jungiamasis audinys, vokų raumuo, akies obuolio raumuo, nervai ir kraujagyslės. Iš akies obuolio išeinantis nervas ir sukuria akies ir smegenų sąjungą. Akys leidžia priimti regimąją šviesą, o visas suvokimas, duomenų filtravimas jau vyksta smegenyse. Akis yra be galo platus ir komplikuotas organas, todėl net menkiausia žala gali sukelti rimtų regėjimo ar net kitų sveikatos sutrikimų. Tokiais atvejais jau yra reikalingas apsilankymas pas oftalmologą akių klinikoje „Lirema“.

Akių korekcijos 

Akių, regos korekcija yra labai dažna procedūra akių chirurgijos klinikoje. Ši procedūra yra atliekama lazeriu pacientams, kuriems buvo nustatyta trumparegystė, toliaregystė arba astigmatizmas. Ši procedūra yra atliekama tik suaugusiems, kadangi vaikų akys auga ir akių korekcija gali būti netiksli. Taip pat regos korekcija nėra atliekama nėščioms moterims, esant rimtoms akių ligoms, bei pacientams, sergantiems diabetu, įvairiausiomis jungiančio audinio ligomis arba psichinės sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms. Jei jums yra reikalinga ši procedūra, būtinai dėl jos susitarkite akių klinikoje. Jei nesergate jokiomis akies ligomis, galinčiomis įtakoti jūsų regos aštrumą, jūsų ragenos storis yra tinkamas akių korekcijai ir jūsų regėjimas nekito per paskutinius du metus, jums galima atlikti šią operaciją. Gyvenantiems sostinėje, rekomenduojame apsilankyti klinikoje „Lirema“ Vilniuje ir kuo greičiau pasirūpinti savo regėjimu.

Kataraktos operacijos 

Katarakta – tai akies lęšiuko sudrumstėjimas, kuri labiausiai įtakoja vyresnio amžiaus žmones ir tampa dažna regos netekimo priežastimi. Šviesa tiesiog nepajėgia tinkamai pasiekti akies tinklainės, o dėl to regėjimas ir iš arti, ir į tolį vis blogėja. Akiniai nesugeba pataisyti regėjimo , o ši liga progresuoja ir gali būti pašalinta tik pašalinus drumstą lęšiuką kataraktos operacijos metu. Jei jums reikalinga ši procedūra ir norite ją atlikti akių chirurgijos klinikoje Vilniuje, pirmiausia atlikite savo akių sveikatos tyrimą, kad žinotumėte, kokio stiprumo dirbtinis lęšis jums turės bus implantuotas. Jeigu tai padarėte, dabar vertėtų atlikti kraujo tyrimus, elektrokardiogramą, žinoti gliukozės kiekį, kadangi šios operacijos metu gera paciento būklė yra gyvybiškai svarbi. Jei šeimos gydytojas nuspręs, kad neturite jokių sveikatos komplikacijų, galinčių neleisti jums atlikti procedūros, jums bus paskirtas operacijos laikas. Keletą valandų prieš operaciją negerkite skysčių ir operacijai praėjus sklandžiai, būsite išleisti vos po poros valandų.

 

Naujienos Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra