Airijos lietuviai Tūkstantmečio Odisėjos įgula pagerbė parke

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gegužės 30 d., saulėtą šeštadienio popietę, iniciatyvinės grupės „Aš esu“ nariai bei jų pagalbininkai Dublino centre Merrion Square esančiame parke traukė praeivių dėmesį iš ilgų popieriaus rulonų lipdydami ir lankstydami keistą kompoziciją.

Ją lipdžiusiems anaiptol nebuvo keista ar sudėtinga – grupė lietuvaičių stropiai lankstė didelį laivą penktadienį Dubline prisišvartavusiai Tūkstantmečio Odisėjos įgulai, kuri savo ruožtu jį parveš į Lietuvą ir įteiks Tūkstantmečio Odisėjos autoriui bei iniciatoriui Raimondui Dauborui.
Prie lankstomo laivo plušo apie dešimt žmonių: suklijavę keletą ilgų popieriaus juostų, entuziastai atsargiai, tačiau užtikrintai, ėmėsi lankstyti didelį laivą, tokį patį, kokį visi lankstydavome vaikystėje. Pasibaigus lankstymo darbams, iš už šnarančių medžių išniro visa Tūkstantmečio Odisėjos įgula.

Maloniai nustebinti parke plušančių tautiečių, jie nieko nelaukę čiupo teptukus ir įvairiaspalviu guašu ėmė pasirašinėti ant laivo.

Visiems įgulos nariams palikus savo pėdsaką ant popierinio laivo, į darbą kibo ir mažieji entuziastai – jie piešė trispalves, airiškus dobilo lapus, linkėjo saulės ir, svarbiausiai, vėjo. Iniciatyvinės grupės „Aš esu“ narė Dalia Bulotaitė labai džiaugėsi sugalvota ir įgyvendinta laivo idėja: „Norėjome sugalvoti kažką originalaus ir įsimintino, todėl, manau, didelio popierinio laivo statyba mums pasirodė labai smagi idėja“.
Be galo saulėtą ir karštą šeštadienio popietę „statybininkai“ bei Odisėjos įgula sulaukė nemažai dėmesio iš praeivių. Vieni klausė, kas čia vyksta, kiti fotografavosi prie laivo, treti rašė sveikinimus ir palinkėjimus Lietuvai, kurios vardo paminėjimui šiemet sueina tūkstantis metų. Palinkėjimų buvo užrašyta net keliomis kalbomis: tikrąja airių kalba, ispanų, anglų bei portugalų.
Iniciatyvinės grupės koordinatorius Vaidas Šiliauskas džiaugėsi sėkmingai praėjusia diena: „Šiandien beprotiškai nuostabi diena, geresnio oro negalėjome tikėtis. Su savo dideliu laivu susilaukėme nemažai praeivių dėmesio, visi noriai ir su entuziazmu sveikino mūsų šalį bei žmones tūkstantmečio proga. Mes labai tikimės, kad mūsų įgulai dovanotas   laivas saugiai pasieks gimtąją žemę ir visi užrašyti linkėjimai bei sveikinimai pradžiugins mūsų tautiečius“.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra