Afganistane tarnaujantys Lietuvos kariai Goro provincijos vaikams perdavė Lietuvos vaikų linkėjimus

Autorius: Data: 2012-05-02 , 14:12 Spausdinti

2012 m. gegužės 1 dieną Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės civilių ir karių bendradarbiavimo grupės kariai kartu su PAG-14 vadu pulkininku Eligijumi Senuliu Čagčarano miesto mergaičių Gari Ghazai mokykloje atidarė Lietuvos vaikų piešinių parodą. Joje eksponuojami Panevėžio Algimanto Banzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtinių piešti kūriniai-laiškai.

„Tai nuoširdūs, spalvingi ir šilti Lietuvos vaikų linkėjimai jums. Tikiuosi, kad šie Lietuvos vaikų kūriniai-laiškai jums patiks ir vaikais iš Lietuvos užmegsite draugiškus santykius“, – sakė PAG-14 vadas, tuo pačiu džiaugdamasis tokia Lietuvos vaikų iniciatyva užmegzti bendradarbiavimą su vietos vaikais. PAG-14 vadas mokyklai padovanojo knygą apie Lietuvą.

Prieš keletą savaičių PAG stovykloje Čagčarane buvo eksponuojama tos pačios mokyklos mergaičių piešinių paroda „Afganistano moteris ateityje“. Šiuos piešinius mergaitės padovanojo PAG-14 kariams, kurie, netrukus baigę misiją, parveš į Lietuvą ir perduos Lietuvos vaikams.

PAG-14 civilių ir karių bendradarbiavimo grupė glaudžiai bendradarbiauja su Čagčarano miesto mokyklomis, teikia joms visokeriopą pagalbą.

Šiuo metu tarnybą Afganistane vykdo Goro provincijos atkūrimo grupės keturioliktoji pamaina, suformuota KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių pagrindu. Gegužės viduryje juos pakeis nauja Lietuvos karių pamaina.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Parengė PAG-14 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

Vyr. ltn. T. Pakalniškio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra