Afganistane lankosi Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama delegacija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 10 d. Afganistane viešinti Lietuvos krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama Lietuvos delegacija Kabule susitiko su NATO tarptautinių saugumo pajėgų Afganistane (angl. International Security Assistance Force, ISAF) vadu generolu Davidu Petraeusu (David Petraeus) ir NATO vyriausiuoju civiliu atstovu Afganistane ambasadoriumi Marku Sedwillu (Mark Sedwill), taip pat su Afganistano gynybos ministru Abdulu Rahimu Wardaku (Abdul Rahim Wardak).
 
Susitikime su NATO vadovybe Afganistane buvo aptarta saugumo situacija šalyje bendrai ir konkrečiai Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG). Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė išsakė nuomonę apie tai, kad būtina kompleksinėmis priemonėmis stiprinti PAG pajėgumus ir karių saugumą. Ministrė taip pat pabrėžė, kad Goro provincijos vadovybė ir Afganistano nacionalinės policijos pajėgos turi prisiimti didesnę atsakomybę už tai, kad ateityje nepasikartotų incidentai, panašūs į rugsėjo 23 d. įvykį, per kurį Goro provincijoje Afganistano policijos uniforma vilkintis asmuo sužeidė du Lietuvos karius.
 
Su Afganistano gynybos ministru A. R. Wardaku Lietuvos krašto apsaugos ministrė kalbėjo apie laipsnišką Afganistano ginkluotųjų pajėgų atsakomybės už saugumą šalyje didinimą. Šiuo metu Afganistano Vyriausybė ir NATO svarsto planą, kuris leistų Afganistano pajėgoms laipsniškai perimti atsakomybę už šalies saugumą iš tarptautinių pajėgų.
 
Taip pat Kabule Lietuvos atstovai susitiko su Europos Sąjungos delegacijos Afganistane vadovu Vygaudu Ušacku.
 
Spalio 11 d., pirmadienį Lietuvos delegacija lankys Goro provincijoje ir šalies pietuose tarnaujančius Lietuvos karius.
 
Kartu su krašto apsaugos ministre Afganistane taip pat lankosi Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė, Seimo narys Vitas Matuzas, Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, kiti Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.
 
Lietuvos delegacija taip pat planuoja aplankyti Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė, ir šalies pietuose tarnaujančius Lietuvos karius, susitikti su Goro provincijos vietos valdžios atstovais.
 
Kartu su krašto apsaugos ministre į Afganistaną išvyko Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė, Seimo narys Vitas Matuzas, Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, kiti Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai. Delegacija skrenda Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu „Spartan“.
 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra