Adventur parodoje – apie Lietuvos saugomas teritorijas

Autorius: Data: 2013-01-30 , 09:51 Spausdinti

Adventur parodoje – apie Lietuvos saugomas teritorijas

Sartų regioninis parkas

www.voruta.lt

2013 m. vasario 1-3 dienomis Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM Tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ pristatys naujus nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centrus, kviesdama keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas. „Iš lankytojų centro į gamtą“ – taip parodoje skambės kvietimas geriau pažinti valstybinių parkų vertybes.

Adventur“ parodoje po vienu stogu Jūsų lauks dar nepažinta Lietuva, neatrastas pasaulis, aktyvus laisvalaikis ir susitikimai su keliautojais. Paroda turės kelias rubrikas: „Pažink Lietuvą“, „Atrask pasaulį“, „Kelionės – mano gyvenimo būdas“, „Paragauk pasaulio“, „Poilsiauk aktyviai“.

Rubrikoje „Pažink Lietuvą“ bus galima susipažinti su įvairiausiomis laisvalaikio leidimo galimybėmis mūsų šalyje: dviračių, baidarių, pėsčiųjų žygiais, stovyklomis, kempingais, gamtos maršrutais ir kt. Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos atstovai pristatys du pranešimus: „Per gražiausias Lietuvos vietas pėsčiomis“ ir „Nauji lankytojų centrai Lietuvos saugomose teritorijose“.

Lietuva – žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis. Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis…

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Sartų regioninio parko lankytojų centro tema – „Unikalus Sartų ežeras“. Anykščių regioniniame parke gamtos vertybės perteikiamos per rašytojų ir poetų mintis. Krekenavos regioninio parko tema „Nevėžio senvagių įvairovė“ įdomiai atsispindi ekspozicijos interjero dizaine – upės kilpos tarsi kybo ore.

Garso įrašai su paukščių balsais ar krašto sakmėmis, filmai apie saugomas teritorijas, herbariumai, galimybė pamatyti retas rūšis, reljefiniai regioninio ar nacionalinio parko maketai, interaktyvūs žaidimai, smegduobių ar kalvų geologiniai pjūviai, archeologinis paveldas – visa tai ir dar daugiau pamatysite moderniose lankytojų centrų ekspozicijose. Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju…

Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės, turistui svarbu žinoti, kokią vertybę jis mato, kodėl ji yra saugoma, kuo ji išskirtinė. Saugomos teritorijos mūsų šalyje užima apie 15 proc. visos krašto teritorijos. Svarbu, ne tik išsaugoti unikalią šalies gamtą, kultūros vertybes, bet ir jas tinkamai pristatyti visuomenei.

Tarptautinė kelionių, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“ vyks vasario 1-3 dienomis Lietuvos parodų centre „Litexpo“.

Lietuva Parkai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra