Advento belaukiant

Autorius: Data: 2012-11-19 , 13:32 Spausdinti

VDKM Edukacijos ir informacijos skyriaus Informacijos poskyrio vedėja Regina RAJECKIENĖ, Kaunas

Ir vėl priartėjo metų pabaiga. Rodos, tik vakar planavome šiųmečius darbus, turėjome savo vizijas, naujus tikslus… Ir štai po keturių savaičių priartėsime prie Kalėdų – didžiausios ir gražiausios metų šventės. Adventas – bažnytinių, liturginių metų pradžia, laiko atskaitos taškas. Tai visų metų darbų, sąžinės „ataskaita“. Šis laikas skirtas apmąstymams, susikaupimui, kai ieškome kelio į savo širdies gelmę, sielos ramybės ir šviesos.

Ketvirtadienį, 2012 m. lapkričio 15 d., Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios kapelionas kpt. Tomas Karklys susitikime su Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojais apie Adventą kalbėjo kaip apie galimybę žmogui permąstyti praeinančius metus, nuveiktus darbus, susitaikyti su savimi, pavargusiu, nuolat skubančiu, kankinamu įvairių problemų ir rūpesčių, prisitaikančiu prie įvairių gyvenimo sąlygų bei aplinkybių.

Žolelių arbata šildė, žvakės tirpo primindamos, kad taip tirpsta ir laikas – varva pro pirštus lyg vaškas… Kapelionas visiems linkėjo meilės, vienybės, taikos, atlaidumo ir gerumo. Ar mūsų gyvenimai keisis? Ar mes tapsime nors kiek geresni, laukdami. Kalėdų šventės? Ar mūsų pačių širdyse pasidarys šviesiau? Ir ką daryti praradusiesiems viltį ir tikėjimą? Tačiau jeigu nieko nebelaukiame bei nebesitikime, tada Adventas ir Kalėdų laukimas yra dirbtinis, paprasčiausias prekybinis šurmulys. Deja, prekybos centre su kalėdine nuolaida ramybės ir žmogiškumo nenusipirksi…

Artūro Užgalio nuotr.

Nuotraukoje: Adventinio susitikimo metu

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra