Administracinė byla G. Songailai už Laisvės ugnies akciją prie Seimo

Autorius: Data: 2014-05-11 , 11:36 Spausdinti

Administracinė byla G. Songailai už Laisvės ugnies akciją prie Seimo

Trečiadienį, 2014 m. gegužės 7 d., Vilniuje 8.30 val. prasidėjo teismo procesas prieš GINTARĄ SONGAILĄ, tautininką, kandidatą į Europos Parlamento narius.

Vyriausiasis policijos komisariatas balandžio 16 d. G. Songailai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už Laisvės ugnies akcijos prie Seimo organizavimą, pažeidžiant LR Susirinkimų įstatymo reikalavimus. Policijos pareigūnų nuomone, po paskutinių Susirinkimų įstatymo pakeitimų jokie politinio pobūdžio susirinkimai po 22 val. nebeleidžiami, o ši politinė akcija prie Seimo vyko nepertraukiamai kiekvieną parą tarp kovo 11 ir kovo 25 dienos.

Jei teismas pripažintų, kad susirinkimo organizatoriai pažeidė įstatymo reikalavimus, pagal ATPK 188 (7) straipsnį maksimali bausmė, kuri gali būti pritaikyta G. Songailai – bauda iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų.

Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai (Algirdas Endriukaitis, Romualdas Ozolas bei Gintaras Songaila) įstatymo nustatyta tvarka informavo Vilniaus savivaldybę dėl Laisvės ugnies akcijos prie Seimo, siekiančios, kad Tautos atstovybė vykdytų savo konstitucinę pareigą ir paskelbtų referendumo datą po to, kai Lietuvos Respublikos piliečiai surinko referendumo iniciatyvai reikalingą parašų skaičių, viršijantį 300000.

Pagal Susirinkimų įstatymo 6 straipsnį, jei politiniame susirinkime dalyvauja iki 15 asmenų, tai susirinkimo laiko ir vietos derinti su savivaldybe nereikia, užtenka informuoti. Didesniam šios akcijos dalyvių skaičiui savivaldybė suderino laiką – kiekvieną dieną tarp 8.00 ir 22.00 val. Už tvarką šios pilietinės akcijos metu buvo atsakingas G. Songaila. Jo teigimu, po 22 val. akcijos dalyvių skaičius niekada neviršydavo 15. Policija neturėjo jokių pretenzijų dėl viešosios tvarkos pažeidimų akcijos metu – bet iš viso ginčija piliečių teisę piketuoti po 22 val. Tokios pat nuomonės laikosi savivaldybės pareigūnai.

Šiandien teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad Gintaras Songaila yra kandidatas į Europos Parlamentą (Tautininkų Sąjungos sąraše) ir turi neliečiamybę, todėl nutraukė tolesnį bylos nagrinėjimą, kad kreiptųsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl neliečiamybės sustabdymo.

Julius Panka, Tautininkų Sąjungos pirmininkas

Teismai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra