A. Zuokas: „Turime realių galimybių tartis su Baltarusija dėl atominės elektrinės statybų Visagine“

Autorius: Data: 2011-05-20, 16:01 Spausdinti

2011 m. gegužės 19 d., susitikęs su Vilniaus meru Artūru Zuoku, Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimir Dražin perdavė Baltarusijos vyriausybės ir užsienio reikalų ministerijos prašymą atidėti gegužės pabaigoje planuotą mero vizitą į Astravą bei pakvietė dalyvauti liepos pabaigoje Baltarusijoje planuojamoje tarptautinėje konferencijoje atominės energetikos tema.

Susitikimo metu A. Zuokas ambasadoriaus teiravosi apie parengiamųjų atominės elektrinės statybos darbų Astravo rajone eigą ir pabrėžė sostinės poziciją elektrinės klausimu.

„Turime daryti viską, kad Lietuvos Vyriausybė pradėtų derybas su Baltarusija ir elektrinė būtų statoma Visagine drauge su Baltarusija, Latvija ir Estija. Būtent Visagine jau yra visa atominei elektrinei reikiama infrastruktūra ir tinklai su Baltarusija, kas žymiai sumažintų projekto kainą“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Meras taip pat domėjosi, ar jau baigta poveikio aplinkai vertinimo procedūra. Ambasadoriaus V. Dražino teigimu, ši procedūra dar nėra baigta, ir šiuo metu nėra žinoma, kada tai įvyks. Tačiau, anot ambasadoriaus, kaip ir reikalaujama projekte, poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, be abejonės, bus svarstoma su kaimyninėmis valstybėmis.

Be to, Baltarusijos ambasadorius patvirtino, kad šiuo metu dar nėra pasirašyta trečioji – galutinė – sutartis su Rusija dėl atominės elektrinės statybos darbų ir kalbėti apie derybų su Rusija pabaigą dar anksti. Todėl, Vilniaus mero A. Zuoko vertinimu, Lietuva vis dar turi realią galimybę pradėti derybas su Baltarusija dėl bendros elektrinės statybų Visagine.

„Susitikimas su ambasadoriumi parodė, kad Lietuva turi realų šansą įgyvendinti šį projektą Visagine drauge su Baltarusija, Latvija ir Estija. Privalome pasinaudoti šia galimybe ir pradėti derybas su Baltarusija. Antraip, mūsų Vyriausybė turės prisiimti atsakomybę dėl savo neveiklumo“, – sakė A. Zuokas.

Šiuo metu Rusija ir Baltarusija yra pasirašiusios dvi sutartis: šalių susitarimą dėl bendradarbiavimo atominės energetikos srityje ir susitarimą dėl galimybių suteikti paskolą statyboms.

Susitikimą su sostinės meru A. Zuoku iniciavo Baltarusijos ambasadorius V. Dražin.

Anton Nikitin, Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, tel. 211 27 37
vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Nuotraukoje: A. Zuokas

Lietuva - Baltarusija , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra