A. Zuokas: „Dar galima rasti bendrą kalbą su Baltarusija dėl atominės elektrinės statybų“

Autorius: Data: 2011-04-28, 08:11 Spausdinti

2011 m. balandžio 27 d. Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Baltarusijos Astravo rajono, kuriame ketinama statyti atominę elektrinę, delegacija. Susitikimo metu A. Zuokas pabrėžė, kad elektrinę geriau būtų statyti ne Baltarusijos pasienyje, o Lietuvoje bendradarbiaujant abiems šalims.

„Mūsų susitikimo su Astravo atstovais metu paaiškėjo, kad, lyginant su Lenkija ar Ukraina, mūsų šalis mažiausiai domisi pasirengimui elektrinės statyboms. Todėl manau, kad Lietuvos pozicija šiuo klausimu turi būti žymiai aktyvesnė. Aš darysiu viską, kad mūsų nacionalinė valdžia peržiūrėtų savo poziciją ir pakviestų Baltarusiją kartu statyti elektrinę ten, kur jau yra visa reikiama infrastruktūra ir tinklai su Baltarusija, tai yra Visagine“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Baltarusijos delegacijos vadovo, Astravo rajono vykdomojo komiteto pirmininko Adamo Kovalko teigimu, dabartinė elektrinės statybų vieta pasirinkta daugiausia ekonominiais sumetimais – Astrave statyti elektrinę yra pigiau nei kitose Baltarusijos vietose. Pono A. Kovalko asmenine nuomone, mintis įgyvendinti projektą Lietuvoje drauge su Baltarusija, verta dėmesio.

„Mūsų šalis vis dar turi realų šansą įgyvendinti šį projektą Visagine drauge su Baltarusija, Latvija ir Estija. Praleisti tokią galimybę dėl kokių nors politinių ambicijų ar nesusikalbėjimo būtų nusikalstama prieš Vilniaus miesto – Lietuvos sostinės – ateitį“, – pabrėžė A. Zuokas.

Anot Baltarusijos atstovų, šiuo metu vyksta derybos dėl elektrinės statybos sutarties. Ją planuojama pasirašyti iki gegužės pabaigos.

Pasak sostinės mero A. Zuoko, dar yra laiko rasti bendrą kalbą su Baltarusija, kad ši peržiūrėtų savo poziciją, juolab, Lietuva turi tvirtų ekonominių argumentų statyti bendrą elektrinę savo teritorijoje.

Susitikimo metu Vilniaus meras ir Astravo srities vadovas sutarė, kad kitą savaitę meras ir sostinės savivaldybės delegacija apsilankys Astrave išsamiau susipažinti su projektu.

VRT

Nuotraukoje: Vilniaus meras A. Zuokas

Lietuva - Baltarusija , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra