A. Šemeta: nauja direktyva užkirs kelią tiems, kurie slepia pajamas užsienyje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

ES Ekonomikos ir finansų reikalų taryba sutarė dėl glaudesnio keitimosi informacija mokesčių srityje. Tai padės sužinoti, kiek šalių piliečiai uždirba užsienyje, kokias gauna pajamas iš nekilnojamo turto ir kitų sričių.
 
„Dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis, kai valstybių biudžetus slegia didžiulė našta, turime dirbti kartu kaip sąjunga ir užtikrinti, kad kiekviena valstybė narė galėtų gauti jai priklausančias įplaukas“, – sakė už mokesčius atsakingas komisaras Algirdas Šemeta.
 
Anot jo, toks susitarimas – žingsnis į priekį kovoje su mokesčių vengimu. Lietuvai ateityje tai bus svarbu, nes šalies institucijos nuo šiol galės gauti visą reikalingą informaciją apie savo gyventojų pajamas kitose ES šalyse. Iki šiol kai kurios šalys tokios informacijos neteikdavo, argumentuodamos „bankų paslaptimi“. Įsigaliojus susitarimui šio argumento nebus galima naudoti.
 
„Be to, Lietuva automatiškai gaus esamą informaciją apie visų šalies gyventojų pajamas kitose ES šalyse, – atlyginimą, pensijas, pajamas iš nekilnojamo turto ir investicinio draudimo. ES šalys glaudžiau keisis mokesčių informacija, šiuo tikslu diegiami nauji standartai. Pavyzdžiui, nustatomas laikas, per kurį viena šalis turi pateikti informaciją kitai, taip pat numatoma galimybė vykdyti tyrimus ir kontrolę vienu metu keliose šalyse. Direktyva užkirs kelią tiems, kurie vengdami mokėti mokesčius, pajamas slepia kitose ES šalyse“, – myEP.lt e-laiške teigė A. Šemeta.
 
Kirilo Čachovskio nuotr.
 
www.delfi.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra