A. Paulauskas ragina Rusiją pripažinti istorinę tiesą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pažymint Antrojo pasaulinio karo pabaigos svarbą, svarbu niekada nepamiršti ir šių istorijos įvykių kainos. Tai trečiadienį išplatintame pareiškime pabrėžia Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas.
"Žemai lenkiame galvas reikšdami gilią pagarbą visiems nukentėjusiems nuo Antrojo pasaulinio karo ir jo padarinių – karių, civilių, karo nusikaltimų, Holokausto, okupacijų ir represijų aukoms.
Lietuvai Antrasis pasaulinis karas prasidėjo sovietine okupacija ir aneksija 1940 metais. Tai buvo Molotovo-Ribbentropo pakto pasirašymo rezultatas. Antrojo pasaulinio karo pabaiga mums neatnešė laisvės, išsivadavimo ir nepriklausomybės, nors ir kaip mes šito tikėjomės. Nors karas baigėsi pergale prieš vieną totalitaristinę ideologiją – fašizmą, tačiau kita – totalitarinis komunizmas – sustiprėjo ir išplito", – rašoma Lietuvos parlamento vadovo pareiškime.
A. Paulauskas čia pat pažymi, kad minint Antrojo pasaulinio karo pabaigą būtina kalbėti ir apie jo padarinius.
"Raginame sąžiningai pripažinti istorinę tiesą ir ją atminti. Tai būtina sąlyga tolesnei pažangai ir yra esminė mūsų bendrų moralinių vertybių, atvėrusių kelią į Europos susitaikymą, dalis", – teigiama A. Paulausko pareiškime.
Šis Seimo Pirmininko pareiškimas yra atsakas į Rusijos Dūmos antradienį priimtą deklaraciją "Dėl Pabaltijo išvadavimo 60-mečio", kurioje smerkiamas nacių ir sovietų okupacijų sulyginimas Baltijos šalyse ir jų reikalavimai Rusijai kompensuoti 50 metų trukusios sovietinės okupacijos žalą.
Minėtoje Dūmos deklaracijoje rašoma, kad "Pabaltijo valstybėse kai kurių valdančiųjų sluoksnių politika, paremta tendencinga istorijos faktų interpretacija ir pretenzijomis Rusijai dėl "sovietų okupacijos", yra netoliaregiška ir neatitinka tikrųjų šių valstybių tautų interesų. Iš esmės dedamas lygybės ženklas tarp fašistinės Vokietijos okupacijos ir Sovietų Sąjungos išlaisvinimo misijos Antrajame pasauliniame kare".
Europos Parlamento narys konservatorius Vytautas Landsbergis antradienį pareiškė, jog Baltijos šalims Antrojo pasaulinio karo pabaiga atėjo tik 1990-1991 metais, nes Sovietų Sąjungos pergalė 1945-aisiais reiškė ne taiką, bet rezistenciją, masines deportacijas ir vėliau kultūrinį genocidą.
Neseniai apie 100 europarlamentarų pasirašė Baltijos valstybių ir Didžiosios Britanijos europarlamentarų inicijuotą kreipimąsi, kuriame įspėjama, jog Maskva pergalės Antrajame pasauliniame kare minėjimu siekia įteisinti Baltijos šalių okupaciją.
ww.delfi.lt.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra