A. Mončio namuose – gyvas garsų muziejus

Autorius: Data: 2011-07-15 , 14:56 Spausdinti

Marija GABRIENĖ

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, lankytojų laukia neįprastas eksponatas – gyvas garsų muziejus, praneša LTV „Šiandien“.

Garsų muziejus Antano Mončio namuose įsikūrė drobe suformuotoje šešiakampėje erdvėje. Pasak projekto „Garso korys“ autoriaus Andriaus Rugio, bitės yra ne tik darbštumo, bet ir darnos pavyzdys. Būtent „Garso koryje“ ir ieškoma darnaus santykio tarp atlikėjo ir klausytojo.

Gyvas garsų muziejus sudarytas iš asmeninių garso įrašų, kuriuos autorius renka jau gerą dešimtmetį. A. Rugys yra užfiksavęs įvairiausių garsų: gamtos šnarėjimą, žmonių pasakojimų bei miesto triukšmą.

„Pavyzdžiui, turiu ventiliacijos garsų kolekciją, oro aušinimo sistemų. Jos ošia dažnai kaip jūra arba vanduo iš čiaupo kažkur irgi bėga panašiai į jūros ošimą“, – pasakoja garso raštininkas A. Rugys.

Muziejuje lankytojų nuolat laukia pats autorius, kuris pagal jų nuotaiką perklausai parenka tinkamiausią garsų temą.

„Mano supratimu, tai yra labai gili meditacinė muzika, kuri padėtų žmogui atsipalaiduoti, ir ji veikia žmogų labai gerai. Bent man jau buvo labai teigiamos, geros emocijos“, – sakė viena iš parodos lankytojų.

Gyvas garsų muziejus Palangoje veiks iki mėnesio pabaigos.

LTV „Panorama“ 

antanasmoncys.com nuotr.

www.lrt.lt

Muziejai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra