A. Merkel remia naujos AE statybas Lietuvoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vokietijos kanclerė politiškai remia naujos atominės elektrinės statybas Lietuvoje ir žada dėti pastangas, kad projektas sulauktų investuotojų dėmesio. Apie tai Angela Merkel kalbėjo po susitikimo su Dalia Grybauskaite, 2010 m. rugsėjo 6 d., per abiejų šalių vadovių bendrą spaudos konferenciją. Tuo metu Lietuvos Prezidentė pranešė, kad Baltijos šalys pagaliau turės NATO gynybos planus ir prie to svariai prisidėjo Vokietija.
 
„Mes Vokietijoje visada, taip pat ir Ignalinos AE uždarymo fazėje, sakėme, jog palaikome, kad Lietuva statytų naują modernią atominę elektrinę, jeigu to nori. (…) Darysime viską, kad šis politiškai norimas ir mūsų remiamas statinys būtų pristatytas tam tikriems investuotojams“, – sakė A. Merkel.
 
Lietuvos valstybės vadovė per bendrą spaudos konferenciją su Angela Merkel išreiškė norą, kad Vokietija būtų suinteresuota naujosios atominės elektrinės statybomis, ir džiaugėsi politiniu palaikymu.
 
„Mes labai lauktume europinių investuotojų, bet ir jau vien tai, kad nauja atominė elektrinė yra politiškai vertinama kaip labai teigiamas žingsnis Lietuvai ir visam regionui nepriklausomai apsirūpinti elektros energija, yra labai rimtas palaikymas“, – sakė D. Grybauskaitė.
 
D. Grybauskaitė: Baltijos regionas turės gynybos planus
 
Lietuvos vadovė taip pat pareiškė, jog po šešerių metų narystės NATO Baltijos regionas turės gynybos planus, ir viena iš šalių, kuri prie to prisidėjo, yra Vokietija.
 
„Diskusijos jau nuo praeito rudens prasidėjo ir vyksta, ir galiausiai realizuosis į tai, kad Baltijos regionas pagaliau po šešerių metų narystės realiai turės gynybos planus. Tai rimtas pasiekimas“, – sakė Prezidentė.
 
„Viena iš šalių, kurių dėka Lietuva pagaliau turės realius gynybos planus, yra Vokietija. Šį rudenį, manau, tokį sprendimą priimsime“, – pridūrė D. Grybauskaitė.
 
Lietuvos valstybės vadovė teigė, jog mūsų šalies ir Vokietijos interesai sutampa tiek diskutuojant apie NATO ateitį, tiek apie ekonominį bendradarbiavimą Afganistano klausimais. Prezidentė pasidžiaugė, kad „Vokietijos kroviniai rado kelią per Klaipėdą į Afganistaną“.
 
Kalbėdama apie NATO strateginę koncepciją, kurią tikimasi patvirtinti per viršūnių susitikimą šį lapkritį Lisabonoje, Prezidentė pabrėžė siekianti bendrų ir visoms šalims naudingų sutarimų.
 
„Visų NATO šalių interesas, kad nauja NATO koncepcija būtų pritaikyta naujiems iššūkiams ir grėsmėms. NATO turi keistis, kaip ir gyvenimas, ir aplinkybės keičiasi“, – tvirtino D. Grybauskaitė.
 
Palankiai vertina bevizio režimo siūlymą Kaliningradui
 
A. Merkel teigiamai atsiliepė apie bevizio režimo Kaliningrado sričiai siūlymus, nors iki bevizio režimo tarp Europos Sąjungos (ES) ir visos Rusijos, pasak jos, dar ilgas kelias.
 
„Apie Kaliningrado sritį yra kalbama ES, turi būti priimtas pakeistas reglamentas dėl to, kad Šengeno sutarties plotmėje turi būti pakeistos tam tikros teisės normos. Iš Lenkijos ateina šis noras, kad būtų bevizis režimas, ir iš tikrųjų gali viskas pakrypti teigiama linkme“, – sakė A. Merkel.
 
Lietuva yra pasiūliusi palengvintą sienos su Kaliningradu ir Baltarusija kirtimo režimą 30–50 kilometrų pasienio zonoje ir kol kas siūlymus atverti visą Kaliningrado sritį vertino skeptiškai. Prezidentė D. Grybauskaitė apie juos yra atsiliepusi kaip apie tam tikrą viešųjų ryšių akciją.
 
Bendroje spaudos konferencijoje su A. Merkel Lietuvos valstybės vadovė pabrėžė palaikanti europinę poziciją ir atkreipė dėmesį, kad Europos Komisija dar turi pateikti atsakymus į klausimus, ar Kaliningrado sritis atitinka visus beviziam režimui keliamus reikalavimus saugumo, sienos kirtimo, muitinių srityje.
 
Dėl bevizio režimo tarp ES ir Rusijos A. Merkel ir D. Grybauskaitė kalbėjo vienu balsu – „iki to dar labai ilgas kelias“.
 
„O kas dėl bevizio režimo tarp Rusijos ir ES, apie tai mes kalbėjome su Rusijos prezidentu D. Medvedevu. Kalbėjome apie vizų režimo palengvinimą kai kurioms grupėms, bet, kalbant apskritai apie vizų panaikinimą, tai yra labai ilgas kelias“, – sakė A. Merkel.
 
Savo ruožtu D. Grybauskaitė pažymėjo, kad Lietuva yra atvira visiems siūlymams dėl bevizio režimo, jeigu valstybė atitinka tam keliamus reikalavimus, ir priminė, kad šiuo aspektu yra svarbi ne tik Rusija, bet ir Ukraina bei kitos valstybės.
 
„Mes esame atviri bet kuriai valstybei, jog po rimtos patikros su ja ES teoriškai galėtų turėti bevizį režimą, jeigu ta šalis atitiks visus tam keliamus reikalavimus. Lietuva palaikys bendrą europinę poziciją, bet kol kas pritarčiau kanclerei – kalbėti apie visą Rusiją ir jos bevizį režimą dar ankstoka. Tuo labiau, kad mes turime ir kitų kaimynų, kurie yra svarbūs ir Lietuvai, ir ES. Aš turiu galvoje ir Ukrainą, ir kitas šalis. Taigi, tai yra tolesnių diskusijų klausimas“, – sakė D. Grybauskaitė.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Iš kairės: Vokietijos kanclerė A. Merkel ir šalies vadovė D. Grybauskaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra