A. Lukašenka: be amerikiečių Ukrainoje stabilumas neįmanomas

Autorius: Data: 2015-04-01 , 15:45 Spausdinti

Vykintas Pugačiauskas, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Baltarusijos prezidentas pasisakė už amerikiečių vaidmenį Ukrainoje, nors tam kategoriškai priešinasi Maskva. Prieš beveik du mėnesius Minske priėmęs Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos vadovus, Aliaksandras Lukašenka naujienų agentūrai „Bloomberg“ pareiškė, kad jam didžiausią nerimą kelia tai, kad į procesą nebuvo įtrauktos Jungtinės Valstijos.

Pasak Baltarusijos vadovo, amerikiečiai turi įsitraukti, kad užtikrintų taiką ir stabilumą. Prieš metus Amerikos atstovai dalyvavo pirmuose diplomatų susitikimuose reguliuojant beprasidedančią krizę. Bet nuo tada Rusija griežtai priešinasi bet kokiems Ukrainos mėginimams pasiekti, kad Vašingtonas tarpininkautų baigiant karą. Baltieji rūmai neapsisprendė, ar teiks Kijevui karinę pagalbą, bet praėjusią savaitę nusiuntė šarvuotų visureigių siuntą.

„Manau, kad be amerikiečių Ukrainoje neįmanomas joks stabilumas. Ir pastaruoju metu susitikdamas su Jungtinių Valstijų oficialiais atstovais, kurie pas mus lankėsi, primygtinai perduodavau jiems šį požiūrį – aiškinau, kad nežinau, ko amerikiečiai nori čia, Rytų Europoje ir konkrečiai Ukrainoje, bet jei amerikiečiai nori, kad čia būtų taika ir stabilumas, jie turi nedelsdami prisijungti prie šio proceso“, – sako A. Lukašenka.

imgarcade.com nuotr.

Europa , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra