A. Lindgren premijai nominuotas rašytojas L. Degėsys

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vaikų rašytojos Astridos Lindgren premijai 2011 metais gauti tarp 175 nominantų iš 62 pasaulio šalių yra ir lietuvių rašytojas Liutauras Degėsys.
 
A. Lindgren premijos laimėtojas ar laimėtojai bus paskelbti kitų metų kovo 29 dieną rašytojos gimtajame Vimerbio mieste Švedijoje. Tuo pat metu šios premijos laureatai bus skelbiami ir Bolonijos (Italija) vaikų knygų mugėje, kurioje Lietuva dalyvaus viešnios teisėmis.
 
2002 m. įsteigta A. Lindgren atminimo premija yra didžiausias apdovanojimas pasaulyje už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai bei jos populiarinimą. Premija siekiama paskatinti pasaulio domėjimąsi vaikų ir jaunimo literatūra bei stiprinti vaikų teises visame pasaulyje. 5 mln. Švedijos kronų (445 tūkst. eurų) premija kasmet įteikiama vienam ar keletui laureatų. Apdovanojami gali būti rašytojai, iliustruotojai, leidėjai, skaitytojai, aktyvūs skaitymo propaguotojai.
 
Ankstesniais metais A. Lindgren premijai buvo nominuoti lietuvių rašytojai Algimantas Zurba, Vytautas V. Landsbergis, Violeta Palčinskaitė, rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius.
 
57 metų L. Degėsys yra filosofijos mokslų daktaras, poetas, eseistas monografijų, mokslinių straipsnių, vadovėlių vidurinėms bei aukštosioms mokykloms, esė rinktinių ir 8 poezijos knygų vaikams ir suaugusiesiems autorius. Nuo 1990 metų – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.
 
L. Degėsys stažavo Prahos ir Budapešto universitetuose, tobulinosi ir dėstė Švedijoje bei JAV. Šiuo metu dėsto filosofiją Vilniaus pedagoginiame universitete. 2008 m. L. Degėsys išrinktas į geriausių Lietuvos dėstytojų dešimtuką.
 
O. Posaškovos nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: 2008 m. L. Degėsys išrinktas į geriausių Lietuvos dėstytojų dešimtuką

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra