A. Kubilius: Vytautas Landsbergis yra vyriausiasis Lietuvos nepriklausomybės architektas

Autorius: Data: 2012-10-22 , 13:08 Spausdinti

Vytautas Landsbergis yra vyriausiasis Lietuvos nepriklausomybės architektas, kurio lyderystė sugriovė sovietinę imperiją ir padėjo Lietuvai iškovoti laisvę, sukurti valstybę ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO, – penktadienį parodos „Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės darbai ir Vytauto Landsbergio veikla“ atidarymo metu sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Paroda skirta profesoriaus V. Landsbergio aštuoniasdešimtmečiui.

Pasak A. Kubiliaus, švenčiant profesoriaus V. Landsbergio jubiliejų iš tikrųjų minima visa epocha, kurią galima vadinti „Landsbergio epocha“. Per dvidešimt dvejus nepriklausomybės metus Lietuvos istoriją kūrė daugelis, buvo daug „kasdienybės statybininkų“, tačiau „vyriausias architektas {…} buvo ir yra profesorius V. Landsbergis“.

Tuomet vadovaudamas Sąjūdžiui ir Lietuvai jis suvaidino ne tik ypatingą vaidmenį pačiai Lietuvai atgaunant nepriklausomybę, bet ir „demontuojant visą sovietinę imperiją“. Profesoriaus dėka M. Gorbačiovo „perestroikos“ ribos buvos „stumiamos taikiu dainuojančiu keliu vis toliau ir toliau, kol galų gale pasirodė, kad Sovietų Sąjungai nebėra jokios erdvės toliau išlikti“. Savo sveikinimo kalboje A. Kubilius taip pat pabrėžė, kad be Lietuvos drąsos nebūtų buvęs įmanomas ir Berlyno sienos griuvimas.

Pasak Premjero, V. Landsbergio lyderystė suvaidino lemiamą vaidmenį ginant nepriklausomybę Sausio 13-ąją ir tą vaidmenį jis sugebėjo atlikti „su landsbergiška drąsa, užsispyrimu ir gebėjimu visus sutelkti“. V. Landsbergis ir kūrė valstybę, ir jai vadovavo pačiu sunkiausiu laiku, vėliau buvo „lyderis konstruojant visą Lietuvos narystės tiek NATO organizacijoje, tiek Europos Sąjungoje architektūrą“.

„Lietuva per šiuos dvidešimt dvejus metus buvo statoma, kuriama remiantis labai geru vyriausio architekto sukurtu planu, ačiū labai“, – baigdamas sveikinimo kalbą sakė A. Kubilius.

Sekmadienį Nacionalinėje Filharmonijoje vyks V. Landsbergio aštuoniasdešimtmečiui skirtas šventinis vakaras – koncertuos džiazo meistrai, V. Landsbergis atliks M.K. Čiurlionio kūrinius.

Spaudos tarnyba

Lietuva Valstybinė kalba ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra