A. Kubilius: „Vladimirai Putinai, nustok elgtis kaip neprognozuojamas branduolinis banditas“

Autorius: Data: 2014-03-07 , 14:34 Spausdinti

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius vakar Europos liaudies partijos (EPP) Kongrese, Dubline, iškiliausius Europos politikus paragino imtis iniciatyvos sprendžiant dramatišką situaciją Ukrainoje ir nenuolaidžiauti Rusijai.
„Europos liaudies partija visada buvo stipriausia Europos vertybių gynėja. Ir mes pasiekėme daug. Aš didžiuojuosi būdamas Europos liaudies partijos šeimos narys, – sakė TS-LKD partijos pirmininkas. – Tačiau dabar ir vėl atėjo tas lemiamas metas, kai turime parodyti, ar mes iš tikrųjų esame už vertybes ir tikrą taiką, ar vietoje to mes vėl tiesiog nuolaidžiaujame. Toks nuolaidžiavimas yra didžiausias pavojus tikrai taikai“.
A. Kubilius pabrėžė, kad Ukrainos žmones, Maidano žmones šiuo metu Kremlius baudžia tik todėl, kad jie pasirinko Europos vertybes.
„Ukrainiečiai šiuo metu žiūri į mus, į mūsų Kongresą. Ar mes esame pasirengę ginti tikrąsias Europos vertybes – solidarumą, laisvę, suverenitetą net ir tada, kai Kremlius širsta , ar mes tiesiog dar vieną kartą nuolaidžiaujame?“, – kongrese viešai klausė TS-LKD partijos pirmininkas, primindamas, kaip po Gruzijos karo 2008-aisias buvo gėdingai nuolaidžiaujama ir dabar matomos to pasekmės. Gruzija – 2008 m., Ukraina ir Krymas – 2014 m., kas bus kitas – 2020 m.? Lietuva? Baltijos valstybės?
„Todėl leiskite man pasinaudoti šia proga, kad labai atvirai pasakyčiau, – Vladimirai Putinai, sustabdyk Krymo okupaciją dabar! Sustabdyk provokacijas ir bauginimą Ukrainoje, nustok elgtis kaip neprognozuojamas branduolinis banditas. Rusija nėra Šiaurės Korėja, o Ukraina nėra Rusijos imperijos kolonija,  – sakė A. Kubilius. – Dabar būtent tas laikas, kai Europos liaudies partijai reikia būti ypač stipriai ir vieningai. Taip pat ir solidarizuotis su mūsų broliais ir sesėmis Ukrainoje. Tai yra vienintelis kelias, kuriuo mes padėsime ne tik Ukrainai, bet ir Rusijai, ir Europai. Kremliaus agresijos turi būti sustabdytos nedelsiant, Ukrainos teritorinis vientisumas turi būti išsaugotas ir Ukrainos svajonė tapti Europos Sąjungos nare turi tapti ir mūsų visų svajone“.
Europos liaudies partija yra didžiausia Europos partija, vienijanti centro-dešiniąsias partijas iš 39 Europos šalių. EPP Lietuvai atstovauja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. EPP šiuo metu turi didžiausią Europos Parlamento frakciją (265 nariai). Šiam europiniam politinių partijų aljansui priklauso iškiliausi Europos lyderiai: Angela Merkel, Jose Manuelis Barroso, Hermanas Van Rumpuy, Friedrikas Reindfeldas, Viktoras Orbanas, Donaldas Tuskas, Valdis Dombrovskis ir kiti.

Europos Parlamentas (EP) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra