A. Kubilius: Vilnijos kraštas – neišnaudotų galimybių regionas su snaudžiančiu potencialu

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius su ūkio, finansų, švietimo ir mokslo, socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrais lankosi Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.

„Pradedame nuo Vilnijos, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų, kurių specifika – lenkų tautinės mažumos koncentruotai gyvenami rajonai, kur lietuviai sudaro mažumą. Žinome jautrias šio rajono specifines problemas: švietimo sąlygos, pavadinimų, pavardžių rašymas, tačiau ne šie emocionalūs klausimai bus šiandieninių susitikimų esmė. Mūsų vizito tikslas – rasti atsakymus į labai konkrečius socialinius-ekonominius klausimus, kad šis regionas nebūtų atsilikėlių gretose, kad vietinė valdžia sparčiau imtųsi iniciatyvų pritraukiant ES paramos lėšas bei užsienio investicijas“, – pažymėjo premjeras A. Kubilius.

Premjerą stebina, kad šalia sostinės esantis rajonas, lyginant su kitomis Lietuvos savivaldybėmis, gerokai atsilieka. Premjeras minėjo, kad visoje Lietuvoje žemės savininkams grąžinta 98 proc. žemės. Vilniaus rajone – tik 80 proc. Net 8 tūkstančiams pareiškėjų dar neatstatyta jų nuosavybės teisė. Taip pat čia gerokai žemesni ekonominiai, kultūriniai sportiniai, ekologiniai, įmonių skaičiaus 1000-čiui gyventojų ir kiti rodikliai.

„Matome didelį potencialą šiame neišnaudotų galimybių regione. Norėtųsi matyti Vilnijos kraštą sparčiai besivystantį, naudojantį ES paramą, sugebantį pritraukti investicijas socialinei-ekonominei regiono žmonių gerovei. Turite galimybių įveikti tiek istorines, tiek biurokratines esamo atsilikimo priežastis“, – susitikime su Vilniaus rajono mere, tarybos nariais, bendruomenės atstovais kalbėjo A. Kubilius.

Ši išvyka – tai tradicinių premjero ir ministrų kabineto narių kelionių po Lietuvos miestus ir rajonus tęsinys. Pasak premjero, rudens išvykų dėmesio centre vyraus kaimiškieji rajonai.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra