A. Kubilius: Valdovų rūmai gali tapti korupcijos simboliu, tačiau juos reikia baigti

Autorius: Data: 2011-05-05 , 12:25 Spausdinti

Prieštaringai vertinami Valdovų rūmai, kurių statybos sutartį su Panevėžio statybos trestu (PST) norima nutraukti, gali tapti korupcijos simboliu, tačiau statinį užbaigti verta, mano premjeras Andrius Kubilius.

„Šiaip jau Valdovų rūmai tam tikra prasme tampa viso mūsų nelabai tvarkingo, nelabai skaidraus, nelabai sąžiningo ir nelabai padoraus gyvenimo simboliu. Deja, tenka tą konstatuoti“, – interviu Žinių radijui sakė premjeras.

Jo nuomone, reikia rasti sprendimus, kurie leistų baigti Valdovų rūmus tokiu būdu, kad pastatas neliktų buvusių skandalų prisiminimu. 

„Būtų gerai, kad rastumėm tokių būdų, tokių sprendimų, kurie leistų užbaigti Valdovų rūmus kaip įmanoma greičiau, taupiau ir skaidriau“, – teigė A. Kubilius.

Ministro pirmininko teigimu, jis nemato didelės sąsajos tarp Valdovų rūmų statybos ir Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginių, nes jie galėtų būti organizuojami kitose vietose.

„Antras dalykas, iš kitos pusės, būtų gerai, kad Valdovų rūmų statybos nesitęstų dar dešimtmečius. Ką turim, tą turim, kaip buvo sugebėta statyti per tą visą gerą dešimtmetį, taip jau buvo. Bet turbūt niekam nebekyla mintis nebaigti statybų arba juokaujant sakyti „ardyti“, – teigė A. Kubilius.

Jis pripažino, kad nuo pat pradžių pasisakė prieš Valdovų rūmų būtinumą. Premjero žodžiais, dabar ieškoma būdų, kaip nutraukti rūmų statybos sutartį su PST ir objektą patikėti galbūt kitiems rangovams.

Balandžio pabaigoje A. Kubilius pareiškė, kad sutartis su Panevėžio statybos trestu turi būti nutraukta ir kuo skubiau skelbiamas naujas konkursas. Premjero kancleris Deividas Matulionis tuomet sakė, kad nutraukiant sutartį rangovui reikės atlikti kai kuriuos minimalius darbus.

Darbai Valdovų rūmuose jau keli mėnesiai sustabdyti. Tai padaryta, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu PST aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti.

Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus – nuo 114 iki 367 mln. litų.

Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą. 

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis – kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

R. Daukanto piešinys

www.delfi.lt

Valdovų rūmų muziejus , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra