A. Kubilius teigia „labai blogai“ vertinantis balsų pirkimo faktą

Autorius: Data: 2012-10-18 , 11:39 Spausdinti

Premjeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius kategoriškai pasisako apie galimus balsų pirkimų atvejus per Seimo rinkimus ir ragina kuo greičiau tai ištirti.

A. Kubilius sakė patį papirkimo faktą vertinantis „labai blogai“.

„Balsų pirkimas, nesąžiningumas rinkimų metu yra tai, ko absoliučiai negalima toleruoti, nes tai gali pakirsti tikėjimą pamatiniais demokratijos dalykais“, – telefonu „Žinių radijui“ iš Bukarešto, kuriame dalyvauja XXI Europos liaudies partijos kongrese, sakė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas teigė tikįs, kad teisėsaugos institucijos, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) padarys viską, kad skelbiami galimi rinkimų pažeidimų atvejai būtų nedelsiant ištirti.

Pasak A. Kubiliaus, kiekviena rinkimuose dalyvaujanti partija turi užtikrinti, jog jos kandidatai, rinkimų štabų nariai netoleruotų bei neinicijuotų tokių dalykų.

„Tikiuosi, kad taip elgsis ir tos partijos, kurios dabar yra opozicijoje, kurios jau planuoja savo koalicijos veikimą, įskaitant Darbo partiją“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjerui keistai atrodo Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho reakcija, esą taip norima jį pašalinti.

„Tikrai tikėčiau, kad <…> Darbo partijos lyderis padarys viską, kad jo partijos žmonės, kandidatai ir antrajame rinkimų nesielgtų taip, kaip, ko gero, elgėsi per pirmąjį rinkimų turą“, – dėstė TS-LKD pirmininkas.

A. Kubilius ketvirtadienį, 2012 m. spalio 18-ąją, popiet kviečia VRK vadovą Zenoną Vaigauską, generalinį prokurorą Darių Valį ir policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį pasitarti dėl piktnaudžiavimo atvejų Seimo rinkimuose. Susitikime bus aptariama, ką galima padaryti, kad antrajame Seimo rinkimų ture tokie atvejai nepasikartotų.

Tomo Vinicko nuotr.

www.delfi.lt

Premjeras neatmeta dar vieno referendumo dėl VAE galimybės:

Vyriausybė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra