A. Kubilius: su D. Tusku sutarėme, kad Lietuvos-Lenkijos santykiai neturi būti emocijų įkaitais (papildyta)

Autorius: Data: 2012-07-19 , 13:41 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius po susitikimo su Lenkijos vyriausybės vadovu Donaldu Tusku, 2012 m. liepos 18 d., teigia sutaręs, jog santykiai tarp Vilniaus ir Varšuvos negali tapti „emocijas keliančių temų“ įkaitais.

„Pokalbio su premjeru D. Tusku metu atvirai sau pasakėme, kad mūsų santykiai negali tapti emocijas keliančių temų, kurių šaknys glūdi vidaus politikoje, įkaitais“, – interviu Lenkijos naujienų agentūrai PAP sakė A. Kubilius.

„Leidomės užvaldomi emocijų“

Premjeras pripažino, kad pastaraisiais metais buvo galima pastebėti daug ne itin malonių nutikimų tarp Vilniaus ir Varšuvos, kuriuos esą išprovokavo „emocijų retorika“. Vyriausybės vadovas tikisi, kad emocijų sumažės, o politika taps labiau racionali.

„Ateina laikas, kada grįšime prie labiau racionalaus problemų ir tono suvokimo santykiuose tarp Lenkijos ir Lietuvos vyriausybių“, – sakė A. Kubilius.

„Tų emocijų nepavyks visiškai eliminuoti, tačiau negalime leisti, kad jos imtų viršų prieš tarptautinius santykius. <…> Galbūt mūsų valstybės geriau valdė emocijas prieš įstodamos į Europos Sąjungą ir NATO – būtent dėl tuomet keltų strateginių tikslų. Kai šie tikslai buvo pasiekti, leidomės užvaldomi emocijų“, – pridūrė premjeras.

Laukia lenkų sugrįžimo į Visagino projektą

Jis taip pat kalbėjo apie energetiką. Šioje srityje A. Kubilius teigė laikantis Lenkiją potencialia regiono lydere projektuose, kurie bus labai svarbūs Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei.

„Ateinantis dešimtmetis bus bendrų interesų energetikos srityje laikmečiu. Manome, kad bendros Lenkijos ir Baltijos šalių vyriausybių pastangos šioje srityje gali duoti labai daug naudos, taip pat ir europiniame lygyje“, – PAP sakė A. Kubilius.

Pasak jo, Lenkijos bendrovei PGE vis dar laikomos atviros durys, jei ši norėtų sugrįžti į Visagino atominės elektrinės projektą. Be to, anot premjero, Lenkijos energetikos kompanijoje jau atnaujintos diskusijos šia tema.

Varšuvoje A. Kubilius taip pat aplankė Lietuvos kultūros centre veikiančią menininko Jono Danausko fotografijų parodą „Miškuose prie Baltijos“.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lenku-politologai-abejoja-ar-lietuva-ir-lenkija-greitai-uzkas-karo-kirvi.d?id=59145893

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akubilius-su-lenkijos-premjeru-dtusku-aptare-energetikos-projektus.d?id=59141459

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lenkijos-prezidento-patarejas-nereikia-sukauti-ant-lietuvos.d?id=59140999 

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra