A. Kubilius: racionaliai kalbantis tautinių bendrijų problemos gali būti greičiau sprendžiamos

Autorius: Data: 2012-07-19 , 16:33 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius, 2012 m. liepos 19 d., ketvirtadienį, pirmininkavęs Tautinių mažumų reikalų koordinavimo komisijos posėdžiui, pabrėžė „tylaus racionalumo“ svarbą dialogui.

„Mes tikrai rūpinamės visomis bendrijomis ir šiandien atėjome pas tas bendrijas, kurios tikrai, kaip pačios įvardijo, tyliai dirba. Mums tikrai jų reikalai rūpi ir, kaip rodo mūsų patirtis, siekiant rasti tinkamus sprendimus vienokioms ar kitokioms problemoms reikalingas dialogas. O dialogas reikalauja tylaus racionalumo“, – žurnalistams po posėdžio kalbėjo premjeras.

„Kai pradedama kurias nors problemas garsiai emocionaliai bandyti pateikti, tai tada dažniausiai yra taip, kad tie, kurie bando taip problemas pateikti, nenori, kad tos problemos būtų išspręstos“, – teigė jis.

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas savo ruožtu aiškino, kad mažosios bendrijos jaučiasi didžiųjų įkaitais.

„Iš dalies neskaitlingos Lietuvos tautinės bendrijos jaučiamės paimti įkaitais didelių bendruomenių – rusų, lenkų. Jaučiamės jų reikalavimų įkaitais. Mes neskubinam Vyriausybės daryti tokius žingsnius, kurių reikalauja didelės bendruomenės, mes suprantame, kad Lietuvos etnopolitikos, geopolitikos situacija skiriasi nuo Vakarų Europos šalių“, – BNS po posėdžio dėstė M. Gamzajevas.

„Gal su kai kuriais didelių bendrijų reikalavimais iš tikrųjų galima sutikti – pavyzdžiui, nieko blogo nematau, jeigu ten, kur gyvena 20-25 proc. tautinių mažumų atstovų, būtų iškabos (dviem kalbomis – BNS), bet asmens dokumentuose ar kituose reikaluose, aš manau, kalba yra valstybės atributas“, – sakė jis.

M. Gamzajevas taip pat teigė jaučiantis tautinių mažumų politikos koordinavimo stoką, jo teigimu, tuo turėtų užsiimti atskira institucija.

„Nėra tokios institucijos, kuri atliktų monitoringą regionuose, iškilusių arba įsisenėjusių problemų analizę ir daryti teisingų išvadų. Prie Ministro pirmininko tarnybos yra sukurtas skyrius, Kultūros ministerijoje veikia skyrius, kultūros ministras turi patarėją ir viceministrą, kuruojantį tautinių mažumų reikalus, tačiau sąveikavimas, koordinavimas nėra tinkamo lygmens. Mano manymu, turėtų būti institucija ar centras prie Vyriausybės, kad galėtų veiklą koordinuoti, užklausimus išsiuntinėti, paprašyti paaiškinimų. Dabar Kultūros ministerijoje veikiantis skyrius neturi tokios galimybės, etnopolitika nėra tiktai šokiai ir dainos. Etnopolitika yra labai plati sąvoka, iš dalies susijusi su valstybės saugumu, stabilumo reikalais“, – BNS kalbėjo jis.

Savo pranešime komisijos posėdyje M. Gamzajevas taip pat pažymėjo, kad „likviduojant Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą, tautinių mažumų organizacijom buvo pažadėta atskira institucija, kuri, deja, iki šiol neįsteigta“.

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
© Baltijos fotografijos linija

www.bernardinai.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akubilius-lenkija-pristate-naujas-iniciatyvas-del-europos-saugumo-stiprinimo.d?id=59146001

Vyriausybė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra