A. Kubilius: pensininkai pirmieji pajaus, kad krizė baigėsi

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius nesiima vertinti siūlymo priimant 2011 metų biudžeto įstatymą neišmokėtas pensijas pripažinti valstybės skoliniais įsipareigojimais Lietuvos pensininkams, bet žada, kad sumažinti pensijų dalis senjorams bus grąžinama po kelerių metų.
 
Siūlymą Seimui priimant 2011 m. biudžeto įstatymą neišmokėtas pensijas pripažinti valstybės skoliniais įsipareigojimais Lietuvos pensininkams inicijavo Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis.
 
Tokią įstatymo pataisą įregistravęs Seimo narys taip pat siūlo skubos tvarka priimti įstatymo projektą dėl pensijų kompensavimo, kadangi nusavintos pensijos gali būti grąžintos tik pagal įstatymą.
 
„Gal įvertins Finansų ministerija, nežinau tų niuansų. Bet kuriuo atveju, tai yra įsipareigojimas, kurį esame patvirtinę patvirtindami sumažintų pensijų kompensavimo koncepciją.
 
Ta koncepcija bus paversta įstatymu, įstatymą priims Seimas ir tokiu būdu tas įsipareigojimas tarsi taps įstatyminiu“, – Seimo nario siūlymą ketvirtadienį, 2010 m. gruodžio 9-ąją, „Žinių radijuje“ komentavo Premjeras.
 
A. Kubilius priminė ir Prezidentės išsakytą kritiką Seimo opozicijai, kad šiuo metu didinti pensijas būti ekonomiškai nusikalstama. Anot Premjero, šiuo metu šalyje pensijos yra didesnės negu buvo 2008 metų pirmąjį pusmetį, jų didinti nėra galimybių.
 
„Norint tokius pasiūlymus įgyvendinti, reikia suvokti, kad tam reikia pinigų, ir didelių pinigų, net 600 mln. litų per metus. Tai valstybei, kuri kovoja su deficitu ir su labai sparčiai augančia skola, ir, ypač kai matai daug nerimo bangų tarptautinėse finansų rinkose, euro zonoje, toks neatsakingas išlaidų padidinimas, kaip sakė Prezidentė, būtų ekonomiškai nusikalstamas“, – kalbėjo A. Kubilius.
 
Pasiteiravus, kada pensininkai gali tikėtis, kad atimta pensijų dalis jiems bus grąžinta, Premjeras prognozavo, jog tai galėtų būti ne anksčiau kaip 2012-aisiais.
 
„Mes labai aiškiai pasakėme, kad sumažinimas galioja dvejus metus. 2011 metų pabaigoje bus priimtas specialus įstatymas dėl pensijų įstatymo ir kompensavimo ir tas (sumažintos pensijų dalies grąžinimas) bus vykdoma taip, kaip numato Konstitucinis Teismas.
 
Tai visos gautos pajamos į viešuosius finansus, biudžetus, visų pirma bus skiriamos pensijų, pensininkų reikmėms. Pensininkai pirmieji pajaus, kad krizė tikrai baigėsi ir finansuose“, – sakė A. Kubilius.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: A. Kubilius: kad krizė baigėsi pirmieji pajus pensininkai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra