A. Kubilius: Paneriai – tai mūsų visų moralinis įsipareigojimas aukoms ir jų atminimui

Autorius: Data: 2011-05-24, 15:08 Spausdinti

2011 m. gegužės 24 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pasveikino tarptautinio seminaro „Panerių pelenai: pagarba Holokausto aukoms. Idėjos memorialo rekonstrukcijai“ dalyvius.

Į seminarą susirinko didžiųjų memorialinių Holokausto istorijos muziejų Lenkijoje, Vašingtone ir Jeruzalėje vadovai, Lietuvos ir užsienio šalių paveldosaugininkai, muziejininkai, istorikai ir politikai. Renginio tikslas – pristatyti Panerių memorialo rekonstrukcijos idėjas, aptarti dabartinę Panerių būklę, pasikeisti nuomonėmis dėl naujos Panerių memorialo koncepcijos.

„Mums labai svarbu pasinaudoti geriausiais pasaulio pavyzdžiais ir atkurti Panerių memorialą. Lietuva siekia susigrąžinti ir įspūdingą litvakų paveldą – kultūrą, meną, istoriją, visa tai, kuo buvo turtingas Vilnius ir Lietuva prieš Antrąjį pasaulinį karą. Paneriai – tai mūsų visų moralinis įsipareigojimas prieš čia nužudytas aukas, už jų atminimą, labai svarbus ir reikšmingas istorinės atminties pavyzdys ateities kartoms“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

1944 m. rugpjūčio mėn. Paneriuose dirbusi Ypatingoji valstybinė komisija nustatė, kad Paneriuose buvo nužudyta daugiau kaip 100 000 žmonių. Manoma, kad žydų kilmės aukų skaičius galėjo siekti apie 70 000. Kitos aukos – Lietuvos vietinės rinktinės kariai, romų tautybės žmonės, lenkų pasipriešinimo judėjimo dalyviai, komunistams priskirti asmenys, sovietiniai karo belaisviai. Panerių memorialui, nacių pasirinktai masinių žudynių vietai, reikalingas naujas memorialinis kompleksas, tinkamai pagerbiantis visus žuvusiuosius ir atitinkantis šiuolaikinės visuomenės poreikius.

Vakare, 19 val., Ministras Pirmininkas A. Kubilius priims Panerių memorialo rekonstrukcijos koncepcijos ekspertus Vyriausybės rūmų Baltojoje salėje.

Spaudos tarnyba

Tomo Lukšio (fotodiena) nuotr.

Vyriausybė , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra