A. Kubilius: „Neaiškaus kapitalo investicijos prie karinių oro pajėgų NATO bazės Zokniuose kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“

Autorius: Data: 2014-09-12 , 15:20 Spausdinti

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių ir Krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką dėl grėsmę nacionaliniam saugumui keliančio Šiaulių miesto vadovų socialdemokratų pasirašyto investicinio projekto, kuriuo remiantis prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės neaiškaus kapitalo, spėjama, rusiško, įmonė ketina statyti „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją.

Pasak opozicijos lyderio, aukščiausiu lygiu turime atsakingai pareikšti, kad bet kokių neaiškaus kapitalo įmonių objektai negali atsirasti strategiškai svarbioje Zoknių oro uosto aplinkoje. Paanalizavus minėtą projektą ir jo vykdymo vietą yra pagrindo manyti, kad bandoma įrengti prieš NATO ir Lietuvos saugumą nukreiptą rusų valdomą Rusijos specialiųjų tarnybų veikimo metodais pagrįstą priedangos organizaciją.

„Keista, kodėl socialdemokratų vadovai: premjeras, krašto apsaugos ministras – nereaguoja į šį faktą ir neatsako visuomenei į aktualius jų keliamus klausimus dėl minėtos investicijos. Atsižvelgiant į ypatingą Zoknių oro uosto strateginę reikšmę, ši iniciatyva būti nedelsiant stabdoma. Taip pat būtina ištirti, kas yra šio daug abejonių keliančio projekto iniciatoriai“, – sako A. Kubilius.

Tokį Šiaulių miesto vadovų poelgį Seimo opozicijos lyderis vertina kaip nusikalstamą veiką, nukreiptą prieš Lietuvos saugumą, ignoruojant Rusijos agresyvios politikos kontekstą ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš Baltijos valstybes.

Opozicijos lyderis A. Kubilius ragina socialdemokratų partijoje apsvarstyti Šiaulių miesto mero socialdemokratas Justino Sartausko ir laikinai einančio direktoriaus pareigas socialdemokrato Algimanto Beinoravičiaus neatsakingą ir valstybės saugumui pavojingą partijos kolegų elgesį.

Be to, kyla pagrįstų įtarimų, kad projektas, taip proteguojamas Šiaulių miesto vadovų socialdemokratų, gali turėti ir korupcijos požymių, nes investavimo sutartis pasirašyta skubotai, negavus Nacionalinės žemės tarnybos leidimo dėl žemės nuomos sutarties 99 metams, nepatikrinus bendrovės kapitalo kilmės, nepasitarus su Krašto apsaugos ministerijos, NATO karinės aviacijos bazės, Valstybės saugumo departamento vadovais.

Tėvynės Sąjunga , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra