A. Kubilius: naujos atominės statyba regione sukurtų iki 6 tūkst. darbo vietų

Autorius: Data: 2012-04-13 , 16:28 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog naujos atominės statyba Visagine aplinkiniuose šiaurės rytų Lietuvos regionuose sukurtų iki 6 tūkst. darbo vietų.

„Šiam projektui įgyvendinti bus reikalinga įvairių sričių specialistų ir verslo atstovų pagalba. Skaičiuojama, kad investicijos į regioninį Visagino atominės elektrinės projektą gali siekti iki 5 mlrd. eurų. Praėjusiais metais atliktas vertinimas parodė, kad tinkamai pasirengęs vietinis verslas gali pretenduoti į darbus, kurių vertė iki 30 proc. visos AE projekto vertės, o tai yra apie 4 mlrd. litų“, – Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai teigė A. Kubilius, penktadienį, 2012 m. balandžio 13 d., besilankantis Zarasuose.

A. Kubilius priminė, kad praėjusiais metais atliktas vertinimas parodė, kad tinkamai pasirengęs vietinis verslas galėtų pretenduoti į darbus, kurių vertė iki 30 proc. visos projekto vertės, o tai yra apie 4 mlrd. litų.

Pasak premjero, didžioji dalis šių investicijų „bus įdarbinta“ regione, kuriam priklauso ir Zarasai.

Atominės projekto kritikai savo ruožtu teigia, jog investicijos į atsinaujinančią energetiką būtų efektyvesnės. Lietuvos žaliosios politikos instituto vadovas, buvęs šalies prezidentės patarėjas Linas Balsys anksčiau teigė, jog investavus į energetiką iš atsinaujinančią šaltinių ar į biokurą, Lietuvoje galima būtų sukurti 10 tūkst. nuolatinių darbo vietų, o Visagino atominėje elektrinėje, jei ji bus pastatyta, – tik 3 00, iš jų Lietuvos specialistams – apie pusę.

Lietuva su Latvija, Estija ir JaponijosHitachitikisi iki 2020 metų pastatyti naują atominę elektrinę šalia nebeveikiančios Ignalinos AE, kuri galutinai uždaryta 2009 metų pabaigoje. Vyriausybė planuoja, kad naujos jėgainės statyba prasidės 2015-2016 metais, o 2020-2022 metais ji jau galėtų gaminti elektrą.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Kairėje: A. Kubilius

Atominė elektrinė , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra