A. Kubilius: Lietuvos žydų kultūros paveldas kelia pasididžiavimą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien (2009-08-26) susitiko su Žydų kapinių Europoje išsaugojimo komiteto atstovais.

Susitikimo metu Premjeras pasidžiaugė, kad šiuo metu Vilniuje vyksta Pasaulinis litvakų kongresas, kurio metu netrūksta ir kultūrinių renginių, leidžiančių prisiliesti prie per šimtmečius sukaupto Lietuvos žydų paveldo, svarbios Lietuvos kultūros sudėtinės dalies.

„Įvairių tautinių bendruomenių įnašais į miesto kultūros paveldą ypatingai turtingas Vilnius, o šimtmečiais čia gyvenusių žydų kartų palikimas net leidžia vadinti Vilnių Lietuvos Jeruzale“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Susitikime dalyvavęs Žydų kapinių Europoje išsaugojimo komiteto Rabinų valdybos primininkas rabinas E. Schlessingeris išreiškė pasitenkinimą tuo, kad A. Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė imasi spręsti jautrias ir įsisenėjusias žydų bendruomenės problemas.
Susitikimo metu buvo pasidžiaugta, kad Vyriausybės atstovams su Žydų kapinių Europoje išsaugojimo komitetu pavyko geranoriškai susitarti dėl to, kokias ribas oficialiai laikyti buvusių Šnipiškių žydų kapinių teritorija. Buvo apsikeista nuomonėmis ir apie tai, kaip toje teritorijoje turėtų būti pažymėta istorinė buvusių Šnipiškių žydų kapinių reikšmė.
XVIII a. pabaigoje Šnipiškių kapinėse buvo palaidotas žymiausias Lietuvos žydų religinis autoritetas, išminčius Vilniaus Gaonas.

Vyriausybės komunikacijos departamentas / Vyriausybės spaudos tarnyba

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra