A. Kubilius: dėl mažesnių dujų kainų su „Gazprom“ turi derėtis „Lietuvos dujos“

Autorius: Data: 2012-05-24 , 16:22 Spausdinti

Rusijos koncernu „Gazprom“ pastaruoju metu mažinant dujų kainas Europos pirkėjams, dėl mažesnių dujų kainos Lietuvai turėtų derėtis bendrovė „Lietuvos dujos“, tvirtina premjeras Andrius Kubilius. Anot jo, Lietuvos Vyriausybės atstovai su „Gazprom“ derasi dėl šalies dujų sektoriaus pertvarkos.

„Noriu pastebėti, kad dėl dujų kainų susitaria ne Vokietija, o susitaria Vokietijos kompanijos su „Gazprom“, susitaria Italijos kompanijos, susitaria kitų šalių kompanijos. Aš tikėčiausi, kad to paties turėtų siekti ir „Lietuvos dujos“ kaip kompanija, kuri atsakinga už didžiąją dalį į Lietuvą importuojamų dujų kainos“, – interviu Lietuvos radijui, 2012 m. gegužės 22 d., sakė A. Kubilius.

Anot jo, Vyriausybė ir Energetikos ministerija derasi su „Gazrom“ dėl šalies dujų sektoriaus pertvarkos, kuri jau 2014 metais leistų Lietuvai turėti veikiantį suskystintų dujų terminalą, kuris sudarytų galimybę importuoti dujas iš alternatyvių tiekėjų.

„Tikiu, kad jeigu iki to laiko „Gazprom“ dar nebus priėmęs sprendimo dėl lankstesnės dujų kainos politikos ir Lietuvos atžvilgiu, tai realios alternatyvos atsiradimas, galimybė įsivežti pigesnes dujas iš pasaulio rinkų, privers „Gazprom“ tą lankstesnė dujų kainų bent jau nuo tada įgyvendinti“, – teigė premjeras.

„Gazprom“ dėl mažėjančios rusiškų dujų paklausos Europoje pastaruoju metu sutiko dujų kainas apkarpyti maždaug dešimtadaliu, siekdamas išsaugoti konkurencingumą.

www.bernardinai.lt

Daugiau informacijos:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-05-24-lietuvos-duju-atstovas-derybos-su-gazprom-del-mazesniu-duju-kainu-vyksta-nuolat/82773

Vyriausybė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra