A. Kubilius: AE projekte – didelė pažanga

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Naujos atominės elektrinės statybos projekte pasiektą pažangą Premjeras vadina didele, o aštrius įvairių pusių pareiškimus – derybų pozicija.
 
„Aš vertinu pažangą, kurią mums pavyko pasiekti per dvejus metus, kaip labai didelę ir sparčią. Paveldas, kurį radome šioje srityje, buvo labai nedidelis. Be gražių politinių pareiškimų, trejus metus kartotų ankstesnės valdžios, daugiau faktiškai nieko nebuvo padaryta. Mes baigiame strateginio investuotojo atranką, kitais metais, aš tikiu, užbaigsime visas finansines ir teisines sutartis ir su strateginiu investuotoju, ir su regiono partneriais, ir pradėsime darbus“, – sakė Andrius Kubilius ketvirtadienį (2010 11 18) „Žinių radijui“.
 
Tačiau, Premjeras A. Kubilius teigia, kad Kremliaus vadovai lankęsi Europos valstybėse, stengėsi atkalbėti potencialius investuotojus į naujos atominės elektrinės statybą Lietuvoje.
 
„Mes matėme daug pastangų per visus metus, įvairių iniciatyvų tariamai statyti elektrines Baltarusijoje ar Kaliningrade ir daug kitų veiksmų, kai patys Kremliaus vadovai lankėsi daugelyje Europos valstybių, stengdamiesi atkalbėti potencialius investuotojus. Manęs nestebina tas faktas, kad dabar, kai strateginio investuotojo paraiškos yra gautos, kai kurie procesai keliant chaosą prasideda Lietuvoje“, – sakė A. Kubilius interviu „Žinių radijui“.
 
Premjeras neatmeta, kad vienas iš tokių procesų gali būti ir iniciatyva paleisti Seimą. Ji pasirodė tuo pat metu, kai buvo užbaigtas vienas iš strateginio investuotojo statyti naują atominę elektrinę atrankos etapų. Vyriausybės vadovas teigė, kad tai gali būti ir sutapimas.
 
Naujos atominės elektrinės projektą lydi įvairūs pareiškimai. Štai Visagino atominės elektrinės direktorius Šarūnas Vasiliauskas apie šalis partneres sakė: „Visi viešai šypsosi, o neviešai laiko špygą kišenėje“. Jis tai pareiškė per Seimo Atominės energetikos komisijos posėdį.
 
Premjeras tokias kalbas vadina derybų pareiškimais. „Derybos nėra baigtos, matyt, ir mūsų pusė dar pareiškimų darys, ir partneriai daro pareiškimus. Tenka skaityti ir kitų šalių ministrų pareiškimus, kad viskas vyksta labai lėtai, kad mes, lietuviai, blogai judame strateginio sprendimo link“, – kalbėjo A. Kubilius.
 
Pasak Premjero, gruodį Lenkijoje yra planuojamas keturių valstybių vyriausybių vadovų susitikimas, kuriame bus kalbama ir apie naujos atominės elektrinės projektą. Ministrus pirmininkus kviečiasi Lenkijos Premjeras Donaldas Tuskas. Kitą savaitę į Lietuvą planuoja atvykti Latvijos Premjeras Valdis Dombrovskis. Su juo A. Kubilius planuoja vykti į Visaginą.
 
Oficialiai strateginiai investuotojai nėra įvardinami. Neoficialių VŽ šaltinių duomenimis, strateginiu investuotoju taps pasaulio energetikos milžinė prancūzų „Electricite de France“ arba Pietų Korėjos „Korea Electric Power Corp“.
 
Korėjos bendrovė iki šiol nebuvo minima tarp potencialių investuotojų. Tačiau šios kompanijos noras žengti į Lietuvą neturėtų stebinti, nes bendrovės veikla pastaruoju metu stebino pasaulinę rinką. Be to, vasarį Korėjos Respublikoje lankėsi oficiali Lietuvos delegacija, jos kelionės išlaidas apmokėjo korėjiečiai, o į Seulą vykusios delegacijos sąraše buvo ir energetikos viceministro Romo Švedo bei Visagino atominės elektrinės generalinio direktoriaus Šarūno Vasiliausko pavardės.
 
Iki šių metų pabaigos paskelbus strateginį investuotoją bus toliau tęsiamos derybos, jos turėtų baigtis 2011 m.
 
Strateginis investuotojas gautų apie 51 proc. projekto akcijų.
 
Elektrinė turėtų pradėti veikti 2018-2020 m.
 
BFL nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Premjeras A. Kubilius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra