A. Kubilius: 1,5 mln. litų parama žiniasklaidai buvo paskirstyta neteisingai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog dalis lėšų, skirtų regionų žiniasklaidai paremti dėl išaugusios mokestinės naštos, buvo paskirstyta neteisingai. Anot jo, 1,5 mln. litų paramą gavo dideli laikraščių leidėjai.
 
„Iš 3 mln. litų, kurie buvo skirti paremti žiniasklaidą dėl padidėjusio pridėtines vertės mokesčio, apie 1,5 mln. litų pateko į vietinę žiniasklaidą. Kita dalis buvo paskirstyta ne taip, kaip planavome. Parama pateko pakankamai stambiems dienraščiams, kurie save kartais vadina regioniniais, kartais nacionaliniais. Aš turiu omeny tokius dienraščius, kaip „Kauno diena“, „Vilniaus diena“, „Klaipėda“ ir „15 min“, – po susitikimo su Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos ir Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacijos vadovais pirmadienį sakė A. Kubilius.
 
Premjero teigimu, kaltę turėtų prisiimti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, kuris skirstė paramą.
 
Pasak A. Kubiliaus, Vyriausybė neturi ketinimų įvesti lengvatinį PVM žiniasklaidai: „Mes tikrai neplanuojame to daryti, liekame su tomis pačiomis nuostatomis. Yra geriau kai kurias papildomas sąnaudas kompensuoti iš biudžeto nei grįžti prie nesibaigiančių lengvatų sistemos.“
 
Be to, anot premjero, bus sudaryta darbo grupė, kuri kitais metais užtikrins tikslingą paramos paskirstymą.
 
Iš 2009 metų biudžeto skirtais pinigais buvo paremtos 65 žiniasklaidos priemonės. Daugiausiai – 581,3 tūkst. litų – skirta bendrovės „Diena Media News“ leidžiamai „Kauno dienai“. 296 tūkst. litų teko „Šiaulių kraštui“, 180 tūkst. – „Sekundei“.
 
„Diena Media News“ leidžiamiems laikraščiams „Klaipėda“ ir „Vilniaus diena“ skirta atitinkamai 120 tūkst. litų ir 73,7 tūkst. litų, „Respublikos“ grupės leidiniui „Vakarų ekspresas“ – 140 tūkst. litų, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje leidžiamiems nemokamai platinamiems laikraščiams „15 min“ – po 44 tūkst. litų.
 
Nuo šių metų sausio spaudai taikomas 19 proc., o nuo rugsėjo – 21 proc. PVM, o iki 2009 metų sausio mėnesio buvo taikomas lengvatinis 5 proc. tarifas.
 
www.delfi.lt
 
K. Čachovskio nuotr.

Nuotraukoje:
Premjeras A. Kubilius

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra