A. J. Bačkis: mūsų brolių ir sesers auka moko dalytis gyvenimais

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ne visus vardus įrašys istorija į savo garbės piliečių knygą, tačiau visi galime įprasminti savo gyvenimą paimdami iš savęs ir atiduodami kitiems, Laisvės gynėjų atminimui skirtoje homilijoje pabrėžė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis.
 
Sausio 13-osios vakarą aukotose šventosiose Mišiose Vilniaus arkivyskupas kvietė melsti žuvusiems Laisvės gynėjams dangaus atlygio, o gyviesiems – santarvės, išminties ir vienybės.
 
„Prisimename nužudytus mūsų brolius ir seserį, kurių auka priartino mūsų Tėvynės laisvę. Tesidžiaugia jų sielos, regėdamos Dievo veidą amžinybėje. Meldžiame paguodos ir dvasios ramybės jų artimiesiems.
 
Tikėjimas, prisikėlimo viltis tesujungia jų širdis su tais, kuriuos mylėjo žemėje. Ypatingai meldžiamės už mūsų Tėvynę, prašydami Dievo saugoti ją nuo visokių negandų“, – sakė Vilniaus arkivyskupas.
 
Pasak ganytojo, mūsų brolių ir sesers auka primena mums, kad tautos laisvę turime saugoti, ginti ir kasdien kurti. „Šiandien problemų netrūksta žmonių, šeimų, tautos kasdieniniame gyvenime, tačiau tvirtai viliamės, kad bendru darbu, solidarumu, kantrybe, pasitikėjimu ir auka sugebėsime išsaugoti mūsų tėvynės laisvę, sukurti taiką, vienybę ir gerovę“, – sakė A. J. Bačkis.
 
„O mūsų viltys remiasi ne kažin kokiais pažadais, politikos analistų ar ekonomistų prognozėmis, net jei jos būtų labai rimtos. Mūsų viltys nėra kokio neaiškaus dvasingumo dangstomas fatalizmas. Mūsų viltys – tai pasitikėjimas Dievu, kuris apsireiškia Jėzuje Kristuje. (…) Sunkumai, visokios baimės neturi mūsų sukaustyti, sugniuždyti, bet tapti akstinu labiau pasitikėti Dievu ir savimi.
 
Su Dievo pagalba mes galim daug nuveikti. Visų pirma turim susiimti, vienas kitam padėti, parodyti tikrą solidarumą ir meilę. (…) Prisiminkime, jog kova tarp gėrio ir blogio, tarp tiesos ir melo, tarp meilės ir neapykantos vyksta visų pirma žmogaus širdyje“, – kalbėjo A. J. Bačkis.
 
Pasak arkivyskupo, tiesa šiandien taip mažai gerbiama, net paneigiama, o visokias apkalbas ir šmeižtus vadino nusikaltimais prieš tiesą.
 
„Prašykime malonės išmokti kasdien vykdyti Dievo valią, gyvenant tiesoje ir meilėje. Krikščioniška meilė neturi prasmės be konkrečių veiksmų, be bendro gėrio. Dalytis ne tik savo materialiniais ištekliais, bet ir savo gerumu, pagalba, net gyvybe, kaip padarė mūsų broliai ir sesuo, – tai reiškia prisiimti atsakomybę už tautos, pasaulio vargą, tamsą. Visa tai yra neįmanoma be savęs dovanojimo, be aukos.
 
Ne visus vardus įrašys istorija į savo garbės piliečių knygą, tačiau visi galime įprasminti savo gyvenimą paimdami iš savęs ir atiduodami kitiems. Gal mes neturim daug turto, kuriuo galime pasidalyti, gal neturime jėgų padaryti didelį darbą, žygį, tačiau meilė visada yra išradinga, visuomet galima atverti savo širdį žmogui, kuris yra šalia manęs“, – kalbėjo arkivyskupas.
 
Sausio 13-osios vakaro mišiose Vilniaus arkikatedroje dalyvavo aukščiausi Lietuvos politikai, kariuomenės vadai, gausiai susirinkę tikintieji.
 
BFL nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Vilniaus arkiv. metropolitas A. J. Bačkis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra