A. Griškevičiaus naujausias fotografijų ciklas – „Cirkas“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Algio Griškevičiaus parodoje – net kelios premjeros: naujausias fotografijų ciklas „Cirkas“, skulptūra „Šokinėjanti per šokdynę“ bei Mortos Griškevičiūtės ir Gintarės Rakickaitės videofilmas iš fotografavimo aikštelės. Tai – penkiasdešimtoji menininko personalinė paroda.
 
Nenutrūkstantis balansavimas tarp gyvenimo ir jį patvirtinančios iliuzijos – A. Griškevičiaus fotografijos išskirtinumas. Įdomu ir paradoksalu – visi tekstai, bandantys analizuoti autoriaus fotografiją, baigiasi klausimais.
 
Autoriaus knygoje festivalio vadovė Eglė Deltuvaitė apie Algio Griškevičiaus ciklą rašo: „Kartais pagalvoju: kodėl taip taikliai skaudžiai? Atsakymas ateina žiūrint ne į darbus, o į Algį. Kokie darbai, toks ir jis. O tiksliau, koks jis, tokie ir darbai. Itin jautrus asociatyviai mąstantis perfekcionistas, nuolatos esantis kažkur tarp juoda ir balta, tarp tragedijos ir komedijos. Teatrališkai į gyvenimą žvelgiantis metaforų kolekcininkas“.
 
Tuo tarpu menotyrininkas Tomas Pabedinskas teigia, kad „fotografijų autorius renkasi savotišką keistuolio vaidmenį Lietuvos fotografijos scenoje. A. Griškevičiaus darbų konceptualus pagrindas bei ironija juos sieja su šiuolaikinio meno kontekstu, tuo tarpu polinkyje į filosofinius apibendrinimus, vaizdų metaforiškume ir kaimo motyvuose galima atpažinti lietuviškos fotografijos tradicijų atgarsius. Galbūt kaip tik šis dvilypumas ir yra įdomiausias A. Griškevičiaus fotografijų bruožas, apjungiantis lokalias fotografijos tradicijas su (savi)refleksyviu žvilgsniu, būdingu tarptautiniam šiuolaikinio meno laukui“.
 
Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1985 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). 1976–1980 m. dirbo dailininko padėjėju Operos ir baleto teatre, 1980–1990 m. – Vilniaus Jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku dekoratoriumi. 1988 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Surengė 49 personalines ir dalyvavo daugiau nei 80 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbų yra įsigiję: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus, Tretjakovo dailės galerija, Rusija, Jekaterinburgo vaizduojamojo meno muziejus, Rusija, Jane Voorhees Zimmerli meno muziejus, Naujasis Džersis, JAV bei įvairių šalių meno kolekcionieriai.
 
Menininko naujoji paroda atidaroma galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius).

Nuotraukose: Iš ciklo „Cirkas“ (aut. A. Griškevičius)
 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra