A. Butkevičius: lietuvių kalbos egzaminas tautinių mažumų atstovams vėlinamas nebus

Autorius: Data: 2013-02-08 , 09:48 Spausdinti

Giedrius Vitkauskas, LRT televizijos Naujienų tarnyba, LRT.lt

 Premjeras užsimena apie nuolaidesnę lietuvių kalbos egzamino vertinimo tvarką nelietuviškose mokyklose, tačiau paties egzamino nukelti – neplanuojama. Šalčininkų rajono, kur apsilankė Algirdas Butkevičius, valdžia premjerą ragina vykdyti Vyriausybės programoje įrašytus pažadus, išspręsti pavardžių bei gatvių pavadinimų rašymo klausimus, praneša „Panorama“.

Vos atvykusį į Šalčininkus Vyriausybės vadovą pirmieji klausimais apipylė moksleiviai. Šie reiškė pasipiktinimą dėl suvienodinto lietuvių kalbos brandos egzamino. Premjeras pakartojęs, kad Lietuvos lenkų politikų kritikuojamą sunkesnį egzaminą teks laikyti jau šiemet, suskubo raminti, kad svarstoma keisti vertinimo tvarką nelietuviškose mokyklose.

„Vienas pasiūlymas – nukelti vėlesniam laiku, o kitas variantas – supaprastinti lietuvių egzamino laikymą, ir mes šitą klausimą svarstysime pirmadienį “, – žadėjo A.  Butkevičius.

Premjerui priminti ir Vyriausybės programos įsipareigojimai dėl vardų ir pavardžių asmens dokumentuose bei gatvių pavadinimų rašymo. Tai žadėta išspręsti atsižvelgiant į tarptautines normas. Tačiau ir čia premjeras pažadų dalyti neskubėjo. Esą parengti siūlymus pavesta kelioms ministerijoms.

„Kol kas įstatymo projektas nėra ruošiamas. Kada darbo grupės baigs savo darbą ir pateiks pasiūlymus, tada – jei bus būtinumas ruošti tokį įstatymo projektą – tada ir prasidės“, – ketvirtadienį sakė A. Butkevičius.

Kol kas štai tokios gatvių pavadinimų lentelės kabo 14 Šalčininkų rajono gyvenviečių. Nors teismas jau dukart įpareigojo savivaldybę lenteles nevalstybine kalba nukabinti. Teismo nurodymų nepaiso ir mokyklų vadovai.

Tikimasi rašybos problema bus išspręsta priėmus naująjį Tautinių mažumų įstatymą. Jį Vyriausybė svarstyti seimui žada pateikti iki liepos.

Rytų Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra