A. Anušauskas: „Legalūs detektyvai – tik laiko klausimas“

Autorius: Data: 2015-04-08 , 10:27 Spausdinti

Šiandien Seime po svarstymo buvo pritarta privačios detektyvinės veiklos įstatymo projektui ir žengtas realus žingsnis, kuris padės Lietuvoje atsirasti legaliems privatiems detektyvams. Taip baigiamas beveik prieš 4 metus pradėtas įstatymo kūrimo darbas. Lietuvoje šiuo metu privačia detektyvine veikla gali užsiimti tiek juridiniai, tiek ir fiziniai asmenys be jokių apribojimų. Tą ir daro keliasdešimt bendrovių ir dar daugiau privačių asmenų. Kitaip tariant, Lietuvoje iki šiol minėta sritis egzistuoja tik de fakto, tuo metu de jure privati detektyvinė veikla nėra sureguliuota – Lietuvoje nebuvo privačią detektyvinę veiklą reglamentuojančio įstatymo.

Įstatymo iniciatorius, Seimo narys Arvydas Anušauskas: „Po ilgamečių diskusijų šis įstatymas pagaliau išvysta dienos šviesą. Prie jo labai daug padirbėjo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, paskirtas pranešėjas Vitalijus Gailius surengė penkis klausimus, per kuriuos visos suinteresuotos organizacijos galėjo pateikti savo siūlymus. Juk kalbama ne tik apie privačius detektyvus, bet ir nubrėžiama riba, kurios jie negali peržengti, kad būtų užtikrintas konstitucinis principas – privataus gyvenimo neliečiamumas“.

A.Anušausko nuomone, daugelyje pasaulio šalių privačių seklių ir detektyvų darbas jau senokai reguliuojamas įstatymais, o Lietuvoje tokia veikla galėjo užsiimti ir asmuo, padaręs korupcinio pobūdžio nusižengimus ar nusikaltimus valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Įstatymo projekte kaip tik ir apibrėžiamos privataus detektyvo pareigos, teisės ir taikomi draudimai, privataus detektyvo atsakomybė. Yra numatytas privačiu detektyvu siekiančiam tapti asmeniui ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Taip pat aiškiai apibrėžtas baigtinis privačios detektyvinės veiklos paslaugų sąrašas, kad privačia detektyvine veikla užsiimantys subjektai tiksliai žinotų savo teisėto veikimo mastą, o piliečiai būtų tikri, kad nebus sudarytos sąlygos pažeisti jų teises ir laisves.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos narys,

šešėlinis vidaus  reikalų ministras

Arvydas Anušauskas

el.p. Arvydas.anusauskas@lrs.lt

privatedetectivesdubai.com . Asociatyvi nuotr.

Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra