Numatoma įrengti naują kormoranų apžvalgos aikštelę

Autorius: Data: 2012-01-12 , 09:00 Spausdinti

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informuoja, kad šiuo metu yra demontuota apžvalgos aikštelė Juodkrantėje, kuri buvo skirta garnių ir kormoranų kolonijoms stebėti. Aikštelė buvo išardyta dėl ypač prastos techninės būklės.

Lankytojai buvo pamėgę šią regyklą, nuo kurios galėdavo stebėti kormoranų buveinę, šių paukščių- plėšrūnų padarytą žalą medžiams. Informaciniame stende buvo galima daugiau sužinoti apie šios teritorijos biologinę įvairovę.

„Jau teko ne kartą keisti medinius laiptus. Pastebėjome, kad supuvo ir mediniai poliai, ant kurių laikėsi visa aikštelė. Tokie mediniai statiniai yra skirti naudoti septynerius metus, o mes šią aikštelę pastatėme 2000-aisiais“, – pasakojo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė. „Kormoranai šiame gamtos kampelyje tampa ne tik traukos objektu turistams, bet ir rimta problema, mat nuo išmatų žūsta medžiai. Tad jau keletą metų griebiamasi priemonių, kad išsiristų kuo mažiau kormoranų.“

Šiuo metu yra planuojama rengti naujo pažintinio tako projektą, parenkant maršrutą ir tinkamą vietą garnių bei kormoranų kolonijų stebėjimui.

Gyventojus, bendruomenes, turinčius pasiūlymų ar idėjų, dėl pažintinio tako (ar apžvalgos aikštelės) įrengimo, maloniai prašome juos teikti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai.

G. Gražulevičiaus nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Kormoranų kolonija Juodkrantėje

Parkai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra