Pavasarinės šventės Rambyno regioniniame parke

Autorius: Data: 2012-05-14 , 16:09 Spausdinti

Šeštadienį, 2012 m. gegužės 12 d., Rambyno regioniniame parke įvyko pirmieji gandro pavakariai – tradicinis parko direkcijos ir Bitėnų bendruomenės renginys. Jo metu pristatytas naujas žurnalo „Rambynas“ numeris.

Su gandrų parskridimu prasideda pavasario darbymetis, samdiniams būdavo duodami pavakariai. Išskrisdami gandrai išsineša ir pavakarius. Diena trumpėja, laukuose jau būna nudirbti beveik visi darbai.  Tada Bitėnuose rengiami paskutiniai gandro pavakariai. Po pavasarinių pirmųjų gandro pavakarių  susirinkusieji grožėjosi baltųjų gandrų kolonija, įsikūrusia pačiame Bitėnų kaimo centre esančiame pušynėlyje.

Renginio dalyviai pagerbė Mažosios Lietuvos panteoną, užsuko į Bitėnų kapinaites. Čia visada susirenka lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ nariai iš viso Klaipėdos regiono. Bitėnų kapinaitėse palaidoti žymūs Mažosios Lietuvos veikėjai – Vydūnas, Martynas Jankus, Valteris-Kristupas Banaitis, Jonas Vanagaitis, Elena Grigolaitytė ir kt.

Kitame Bitėnų kaimo gale, ant Merguvos ežero kranto priešais Ragainę esančiose Bitėnų-Šilėnų kapinaitėse buvo atidengtas paminklas „Prūsų Lietuvos ainių atminimui“, skirtas čia gyvenusiems, kraštą puoselėjusiems Prūsų Lietuvos ainiams. Paminklo, kaip ir visų kapinaičių atgaivinimo ir sutvarkymo idėjos iniciatorė ir fundatorė – Martyno Jankaus vaikaitė Eva Jankutė-Gerola, o paminklą sukūrė skulptorius Algirdas Bosas.

Bitėnų-Šilėnų kapinės buvo ypatingai suniokotos, nes čia būdavo ieškoma Napoleono lobio. Apie tai mena iki šiol likusios didelės duobės.

www.vstt.lt

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Pavasarinė šventė Bitėnuose

2. Paminklas „Prūsų Lietuvos ainių atminimui“ Bitėnų-Šilėnų kapinaitėse. Kalba autorius klaipėdietis skulptorius A. Bosas

Mažoji Lietuva , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra