G. Kėvišas: V. Noreika – išskirtinė figūra Lietuvos operoje

Autorius: Data: 2013-10-05 , 18:31 Spausdinti

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasidėjusios šventinės Giuseppe’s Verdi savaitės metu, 2013 m. spalio 5 d., prieš spektaklį „OTELAS“, operos solistui Virgilijui Noreikai buvo iškilmingai suteiktas LNOBT emerito garbės vardas. Toks vardas teikiamas pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje.

„Virgilijus Noreika yra išskirtinė figūra Lietuvos operoje“, – sako LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas. – „Iki šių metų sausio V. Noreika buvo tiesiogiai susijęs su teatru – pastaraisiais metais jis buvo vokalo pedagogas konsultantas, iki tol – Operos studijos vadovas. Nekalbant apie ilgus metus, atiduotus teatrui, dainuojant pagrindines partijas operos scenoje ir vadovaujant pačiai įstaigai. Norėjome išsaugoti simbolinį ryšį tarp LNOBT ir V. Noreikos – parodyti, kad jo vieta teatre išlieka tokia pat solidi, kaip buvo iki tol. Taip kilo sumanymas įsteigti garbės emerito vardą ir pirmuoju laureatu paskelbti V. Noreiką.“

Emerito garbės vardo suteikimas teatrų bendruomenėje – retas reiškinys, emerito statusas labiau sietinas su akademine visuomene, universitetais, dvasininkija. Vis dėlto emeritų menininkų – ne tik solistų, bet ir dirigentų, režisierių, net vadybininkų – esama Niujorko Metropolitano operoje, Prahos teatre. „Emeritas – nebūtinai solistas, tai gali būti ir dirigentas, kitas teatro menininkas. Šis vardas nurodo į išskirtinį statusą“, – pasakoja G. Kėvišas.

LNOBT buvo sukurtos ir patvirtintos emerito garbės vardo suteikimo nuostatos, kurios yra gana griežtos. „Kartelė iškelta aukštai, vien jau darbo trukmė turi būti ne mažesnė nei 20 metų. Todėl nežinia, kada turėsime antrąjį emeritą,“ – sako teatro vadovas.

Pagal nuostatas LNOBT emerito garbės vardas gali būti suteikiamas baigiantiems arba jau baigusiems savo kūrybinę veiklą operos ir baleto solistams, dirigentams ir kitiems meno veikėjams, kurių meninė ir sceninė veikla paveikė Lietuvos kultūros raidą, prisidėjo prie LNOBT misijos ir kūrybinių tikslų įgyvendinimo.   LNOBT emeritas turi teisę dalyvauti teatro Tarybos posėdžiuose, kviečiamas į iškilmingus teatro renginius.  

opera.lt inform.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra