75–osios Japonijos branduolinio bombardavimo metinės

Autorius: Data: 2020-08-06 , 10:11 Spausdinti

75–osios Japonijos branduolinio bombardavimo metinės

Nagasakis po atominės bombos sprogimo

www.vaticannews.va

Prieš 75 metus, 1945 metų rugpjūčio 6 dieną Jungtinių Amerikos Valstijų bombonešiai numetė branduolinę bombą ant Hirošimos, o rugpjūčio 9-ąją – ant Nagasakio. „Mano broliai vyskupai ir aš gedime su Japonijos žmonėmis tų nekaltų gyvybių, kurios buvo prarastos, dėl kančios ir žalos sveikatai, kurią patyrė kelios kartos, dėl ilgalaikių šių tragiškų atakų pasekmių aplinkai“, – rašo JAV vyskupų konferencijos pirmininkas José H. Gomez, Los Andželo arkivyskupas.

Liūdnos 75 metų dviejų Japonijos miestų branduolinio bombardavimo sukakties proga arkivyskupas Gomez pridūrė, jog visi JAV ganytojai primena popiežiaus Pranciškaus prašymą pasaulio lyderiams atsisakyti masinio naikinimo ginklų, kurie grasina žmonijos egzistencijai ir visai planetai.

Galima priminti, kad popiežiai daug kartų pareiškė, jog branduolinių ginklų teikiamas saugumas yra apgaulingas, jų arsenalai maitina nepasitikėjimą ir baimę tarp tautų, jų naudojimas ir poveikis, naikinantis be išimties viską, yra visada nepateisinamas ir amoralus, nekalbant apie riziką, kad branduoliniai ginklai gali pakliūti į blogas rankas ir milžiniškas jų kūrimo, gamybos ir saugojimo išlaidas, kurios galėtų būti nukreiptos geresniems tikslams. (RK / Vatican News)

Naujienos Pasaulis , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra