Rambyno parke – naujas Mažosios Lietuvos informacijos centras

Autorius: Data: 2012-08-27 , 08:48 Spausdinti

Rambyno parke – naujas Mažosios Lietuvos informacijos centras

Istorinėje Bitėnų kaimo sodyboje prie pat Nemuno upės kranto ir netoli Rambyno kalno, 2012 m. rugpjūčio 24 d., duris atverė Rambyno regioninio parko Lankytojų centras.

Čia nuo praeito amžiaus trečio dešimtmečio vidurio iki antrojo pasaulinio karo veikė G. Volbergo restoranas. Rekonstravus sovietmečiu pastatytą sodybos ūkinį pastatą tvartą-daržinę 2001 metais įsikūrė Rambyno regioninio parko direkcija. Mažosios Lietuvos krašto ūkinį pastatą primenančiame pastate su 120 kv. m. mansarda, veiks parko vertybių ekspozicija. Ekspozicija lankytojus supažindins su išskirtinėmis Rambyno regioninio parko vertybėmis bei galimybėmis pažinti krašto gamtos ir kultūros paveldą.

„Pirmajame pastato aukšte įrengta renginiams skirta erdvė. Ji turėtų tapti puikia vieta direkcijos renginiams, jaukiems vietinių gyventojų susibūrimams, mokslininkams pristatantiems savo atradimus, o krašto menininkams kūrinius apie Rambyną ir jo apylinkes. Salė pritaikyta ir parodoms. Nuoširdžiai tikimės, kad dailininkams irgi ši erdvė patiks, ir jie noriai rengs savo parodas po mūsų stogu.

Suremontavus nenaudojamas patalpas pagrindiniame seniausiame sodybos pastate, įrengta klasė jauniesiems parko gyventojams ir svečiams. Čia turėtų vykti edukacinė veikla. Svajojame apie Gamtos – kultūros mokyklą“ – sakė Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė.

Rambyno Lankytojų centras turėtų tapti nauju Mažosios Lietuvos kultūros ir informacijos židiniu.

www.vstt.lt

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf. ir nuotr.

Nuotraukoje: Naujasis Rambyno regioninio parko Lankytojų centras

Mažosios Lietuvos praeitis – moderniame lankytojų centre, greta Rambyno kalno:

http://www.mazoji-lietuva.lt/article.php?article=5053

Parkai , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra