70 tonų tabako žaliavos sulaikę Lietuvos muitininkai sulaukė padėkos iš Europos

Autorius: Data: 2011-03-17 , 09:31 Spausdinti

Žinia apie 2011 m. kovo pradžioje atliktą sėkmingą operaciją, kai Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai bendros operacijos su Vokietijos ir Lenkijos teisėsaugininkais metu Lietuvoje sulaikė 70 tonų tabako žaliavos, skirtos Lenkijoje veikusiam didžiausiam Europoje nelegaliam cigarečių fabrikui, apskriejo visą Europą.

Šią savaitę Lietuvos muitininkai sulaukė padėkos iš Europos Komisijos Mokesčių ir muitų sąjungos audito ir kovos su sukčiavimu komisaro Algirdo Šemetos. „Ši operacija yra vienas iš pavyzdžių, kaip tarptautinis bendradarbiavimas gali prisidėti prie kovos su šešėline ekonomika sėkmės. Norėčiau pasveikinti visus operacijos dalyvius pasiekus puikių rezultatų“, – sakė A. Šemeta.

Europos Kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) generalinis direktorius Giovanni Kessler taip pat pasveikino Lietuvos muitininkus, sėkmingai ištyrusius šį nusikaltimą.

Pasak jo, iš šios tabako žaliavos nusikaltėliai galėjo pagaminti maždaug 120 mln. cigarečių, o Europos mokesčių mokėtojams būtų padaryta apie 24 mln. eurų žala. Jis pripažino, kad šios operacijos rezultatai yra įspūdingi ir to pasiekta dėl operatyvaus tarptautinio bendradarbiavimo.

Pirmosiomis kovo dienomis Lietuvos spaudoje nuskambėjo žinia apie Lenkijoje, netoli Varšuvos, kovo 2 d. aptiktą didžiausią Europoje nelegalų cigarečių fabriką. Tuomet Lenkijos centrinio tyrimų biuro darbuotojai ir policija sulaikė 32 asmenis – Lenkijos, Lietuvos ir Bulgarijos piliečius, įtariamus šia nelegalia veikla.

Per dieną šis nelegalus „superfabrikas“ pagamindavo maždaug 80 tūkst. pakelių cigarečių „Regal“ falsifikatų, kuriuos kontrabandininkai realizuodavo daugiausia Didžiosios Britanijos juodojoje rinkoje, kur už pakelį tokių cigarečių gaudavo po 2 svarus.

Lenkijos policija tądien fabrike (ir jo apylinkėse) konfiskavo 50 tonų tabako ir 5 milijonus vnt. cigarečių (kurių bendra vertė – maždaug 21 mln. litų).

Siekiant nepakenkti tyrimo eigai tuomet nebuvo paskelbta, jog tomis pat kovo dienomis minėtam kontrabandininkų tinklui smogta ir mūsų šalyje – čia Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė apie 70 tonų tabako.

Tarptautinės operacijos sėkmę lėmė operatyvus keitimasis informacija tarp Lenkijos policijos, Vokietijos ir Lietuvos muitinių.

Kovo 3 d. Lietuvos muitinės pareigūnai Lenkijos-Lietuvos pasienyje sulaikė tris krovininius vilkikus, kurių puspriekabės buvo aklinai prikimštos tabako dėžių.

Vairuotojai deklaravo, jog veža 34 560 kg tabako žaliavos (t. y. neapdoroto tabako), kuriam akcizo mokestis netaikomas. Tačiau muitininkai nustatė, jog iš tiesų gabenamas apdorotas – susmulkintas, aromatizuotas – paruoštas rūkalų gamybai, rūkomasis tabakas.

Krovinys buvo sulaikytas, preliminariais duomenimis jo vertė – 11 mln. 460 tūkst. Lt.

Kovo 4 d., tęsdami tyrimą, muitinės kriminalistai Klaipėdoje, viename iš krovinių posto muitinio tikrinimo vietos „Geležinkelis“ muitinės sandėlių, aptiko kitą tabako siuntą. Čia buvo rastas identiškas kiekis – 34 560 kg tabako, taip pat deklaruotas kaip „tabako žaliava“, nors buvo akivaizdu, jog tai irgi rūkomasis, apdorotas tabakas.

MKT pareigūnų žiniomis, abiem atvejais sulaikytas tabakas – braziliškos kilmės.

Iš viso kovo 3-4 dienomis muitinės pareigūnai sulaikė apie 70 tonų tabako, kurio vertė – beveik 23 mln. Lt.

Per metus Europos Sąjungos valstybių biudžetai dėl nelegalių cigarečių klastojimo ir kontrabandos praranda apie 10 mlrd. eurų.

Dėl informacijos komentaro maloniai prašome kreiptis į Gediminą Kulikauską, MKT atstovą ryšiams su visuomene. Tel. 8 5 274 8028, mob. tel. 8 698 058 95

Valstybės siena , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra