70 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo

Autorius: Data: 2013-09-23 , 10:44 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

2013 m. rugsėjo 23 d. minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, 70 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo. Skaudi diena, žyminti didelę netektį. Praradome dalį Lietuvos visuomenės (mūsų bendrapiliečiai, kaimynai) bei kultūros. Tačiau šiandien galime ir turime dėti pastangas, kad žydų kultūros paveldas Lietuvoje būtų išsaugotas, o visi norintys – galėtų jį pažinti ir suprasti. Tai tikrai svarbu ir neatsiejama nuo mūsų šalies istorijos.

Lietuvos liaudies buities muziejus (Rumšiškėse) teturi kelias pateikėjas, kurios konsultuoja žydų kultūros, papročių išsaugojimo klausimu. Jų, p. Asios Gutermanaitės, p. Larisos Lempertienės ir p. Rozos Bieliauskienės, atvirumas ir žinios bei muziejininkų darbas padės parodyti mūsų bendrapiliečių tradicijas ir jų indėlį į Lietuvos istoriją.

Šiomis dienomis vykstantys renginiai ir Pasaulio litvakų kongreso programa leidžia susipažinti su litvakiškosios kultūros palikimu ir išlikusiais pėdsakais.

http://morkunaite.wordpress.com/

Nuotraukoje: Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse. Žydų namų fragmentai: raudonasis – urmininko Dineršulio namas iš Kėdainių su „kučkine“ (nukeliamas stogas ritualinėms apeigoms), vidurinysis – Taico namas iš Musninkų (buvusi kepyklėlė)

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra