7 dažniausiai girdimi kompiuterių mitai

Autorius: Data: 2019-03-13 , 14:22 Spausdinti

PR

Kompiuteriai (buitinėje kalboje geriau žinomi kaip kompai) jau seniai tapo svarbia mūsų gyvenimo dalimi, todėl nieko stebėtino, kad laikui bėgant juos apgaubė daugybė išgalvotų mitų. Nors ne visi iš jų yra žalingi ar kenksmingi, nustoję jais tikėti, kompiuteriu galėsite naudotis kur kas patogiau ir efektyviau.

  1. Kompiuterį privaloma išjungti kas naktį. Tai nėra absoliuti tiesa – faktas tas, jog kompiuterio miego rėžimas yra absoliučiai saugus ir efektyvus būdas norint kurį laiką nereguliuoti jo įjungimo ir išjungimo. Miego rėžimu energijos sunaudojimas yra minimalus, o ryte jį galima kur kas greičiau įjungti. Tiesa, siekiant prailginti detalių tarnavimo trukmę, bent kartais šį prietaisą vertėtų išjungti.
  2. Didelis RAM atminties naudojimas yra žalingas. Šiuolaikinės operacinės sistemos sukurtos taip, jog naudotų kuo daugiau operatyviosios atminties, todėl nieko stebėtino, jei apžvelgę išteklių naudojimą pastebėsite, kad kompiuteris naudoja daug RAM atminties – iš tikrųjų tai geras ženklas. Ši atmintis tam ir skirta – tuomet kompiuteris veikia kur kas efektyviau.
  3. Kuo daugiau duomenų yra kietajame diske, tuo lėčiau veikia kompiuteris. Kai kompiuteris pradeda veikti lėčiau, daugelis kaltina kietąjį diską ir po truputį pradeda šalinti iš jo failus. Visgi, pirmiausia turėtumėte išjungti nenaudojamas programas ir paleisti antivirusinės programos skanavimą. Žinoma, tai nereiškia, jog būtina kuo daugiau informacijos kaupti savo kompiuteryje – šiais laikais rečiau naudojamiems duomenims puikiai tinka tokios gaminiai kaip HDD (išoriniai kietieji diskai). HDD, USB raktai ir kitos duomenų talpyklos gera kaina parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje.
  4. Virusai sulėtina Jūsų kompiuterio darbą. Tai dar vienas labai klaidingas įsitikinimas – nors sumažėjusio efektyvumo priežastis iš tikrųjų gali būti kenkėjiška programa ir siekiant apsisaugoti, būtina atlikti sistemos patikrinimą, teigiamų rezultatų sulaukiama pakankamai retai. Virusai efektyvūs tik tol, kol jie nėra pastebimi, todėl visuomet siekiama užtikrinti, kad jie fone atliktų savo juodą darbą ir nesukeltų Jums jokių įtarimų.
  5. Kai kurios naršyklės yra saugesnės už kitas. Iš tiesų visos naršyklės yra „JavaScript“ vykdymo aplinka, todėl nei viena iš jų nėra labiau apsaugota nuo kenkėjiškų programų – tai greičiau reklaminis triukas. Tai įrodo ir tai, jog dauguma kibernetinių atakų yra vykdomos ne per pačią naršyklę, bet per papildomus jos priedus ir papildinius.
  6. Antivirusinė programa yra neįveikiama. Tobulėjant technologijoms, sparčiai vystosi ir virusai, todėl visiškai įmanoma, kad net ir veikiant antivirusinei programai jiems pavyktų pasiekti Jūsų programinę įrangą. Žinoma, tai nereiškia, kad antivirusinės reikėtų atsisakyti, tačiau net ir turint ją, patartina neprarasti budrumo: atidarinėkite tik patikimas svetaines ir nespauskite neįprastų nuorodų.
  7. Automatiniai atnaujinimai padaro daugiau žalos negu naudos. Šie naujinimai yra skirti tam, jog pašalintų sistemos klaidas ir saugumo spragas, todėl abejoti dėl jų naudos tikrai neverta. Tiesa, kartais po automatinių atnaujinimų gali atsirasti šiokių tokių trikdžių, tačiau jie dažniausiai yra labai lengvai pašalinami.

Nustoję tikėti šiais mitais, dar geriau išnaudosite kompiuterio galimybes. Visgi, keičiantis technologijoms, ateityje jų gali atsirasti dar daugiau, todėl visuomet turėtumėte išlikti budrūs!

Naujienos Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra