Šaudyklinis traukinys „Saulė“ – nauja krovinių gabenimo era

Autorius: Data: 2011-11-10 , 12:16 Spausdinti

Ketvirtadienis, lapkričio 10 d. (Vilnius).

Šiandien Lietuvą pasiekė pirmasis Vakarų Europą su Kinija per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją ir Lietuvą jungiantis reguliarus konteinerinis traukinys „Saulė“. Traukinys, spalio pabaigoje startavęs Kinijoje, lapkričio 10-osios vidurdienį iškilmingai buvo sutiktas Kenos geležinkelio stotyje Vilniaus rajone.

Projektas realiai įgyvendintas praėjus mėnesiui nuo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės oficialaus vizito Kazachstane, kai abiejų šalių vadovai sutarė aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio traukinio projektą.

„Šaudyklinis traukinys, per 10 dienų pasiekiantis Kiniją – perversmas krovinių gabenimo rinkoje. Tai ne tik dešimtmečiams užtikrinta nauda šalies ekonomikai, bet ir geriausias pasiūlymas jungčių ieškančioms Europai ir Kinijai“, – pabrėžė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, keičiantis pasaulio geopolitinei situacijai Lietuva ir Kazachstanas išnaudoja unikalią galimybę tapti globalia jungtimi tarp Europos ir Azijos bei užtikrinti naują ekonominę perspektyvą savo šalies žmonėms. Įgyvendintas transporto projektas, nusidriekęs per Kiniją, Kazachstaną, Rusiją ir Lietuvą, pasak šalies vadovės, taps svarbia jungtimi, kurio naudą netrukus pajus daugelis šalių.

Nauja traukinio linija gerokai sutrumpins prekių transportavimo laiką. Krovinio gabenimas iš Kinijos į Europą jūrų keliu užtrunka 40 dienų, paleidus šaudyklinį konteinerinį traukinį „Saulė“, kroviniai Lietuvą pasieks keturis kartus greičiau.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra